Європейці впроваджуватимуть на Закарпатті «навчально-циркову» методику для дітей з порушенням слуху

січня 23 / 2024


Міжнародний пілотний проєкт для соціально-психологічної інтеграції та реабілітації дітей з порушенням слуху до здорового способу життя представили сьогодні в Закарпатській обласній раді.
Едуард Бураш, радник дитячого омбудсмена Словаччини, Вернер Калф, представник молодіжної організації (Бельгія) та Біргер Кох, директор цирку (Німеччина) розповіли про ідею запровадження на Закарпатті циркової методики покращення психо-емоційного стану дітей, пошуку додаткових талантів та залучення здорових дітей до спілкування з однолітками, що мають ураження слуху.
Подібну практику роботи застосовують у Німеччини вже майже 20 років. Тепер пропонують реалізувати її і на Закарпатті. Для цього благодійники готові взяти на тижневе безкоштовне навчання до Німеччини двох викладачів-тренерів та п’ятьох підлітків-асистентів, які згодом зможуть впроваджувати дану методику в усіх містах та районах краю. За словами Едуарда Бураша, презентація циркового проєкту в Ужгороді запланована на вересень 2024 року. По її завершенні організатори передадуть закарпатській стороні весь необхідний для подальшої роботи навчальний інвентар.
Заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук подякував членам делегації за увагу до Закарпаття та підтримку в цей складний для України час. – «Однозначно, що ідея з інтеграції дітей з ураженнями слуху в суспільство дуже цікава, вчасна і заслуговує на увагу, - відзначив Василь Дем’янчук. - Закарпатська обласна рада підтримує дану ініціативу і готова долучитись до реалізації проєкту. Зокрема – із наданням зали, для проведення циркової вистави та пошуком необхідних фахівців для занять із дітьми».
В обговоренні пілотного проєкту також взяли участь перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутатка Марія Сігетій та заступник начальника управління з питань організаційного забезпечення діяльності ради, міжнародних та регіональних зв’язків Василь Маковський.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар