Митна статистика за 2023 рік: показники імпорту зросли на 22%, експорту - стабільні

січня 10 / 2024


Митна статистика за 2023 рік: показники імпорту зросли на 22%, експорту - стабільні


У 2023 році закарпатські митники оформили понад 136 митних декларацій, з яких найбільше в режимі «імпорт» - 82 тисячі МД, «експорт» - 51,5 тисяч МД та транзит – 2,5 тисяч МД.
Що стосується структури експорту, то вона є сталою упродовж кількох років. Зокрема, суб’єкти ЗЕД в основному вивозили: зернові культури, насіння і плоди олійних рослин, деревину і вироби з неї, вугілля, меблі, котли, машини, обладнання, жири та олії тваринного та рослинного походження, вироби з чорних металів тощо.
Загальний обсяг експорту торік склав майже 32 млрд грн, а от імпорту – 106,4 млрд грн, що на 22% більше за попередній рік.
Серед основних імпортних товарів виступали: засоби наземного транспорту, реактори, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; електричні машини, телевізійна апаратура, пластмаси, полімерні матеріали; хірургічне приладдя; папір, картон; вироби з чорних металів; фармацевтична продукція тощо.
Експортні операції за вказаний період суб’єкти господарювання найчастіше проводили з такими країнами Євросоюзу, як: Німеччина, Італія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Румунія, Нідерланди, Польща та Франція.
Серед основних країн-імпортерів найчастіше виступали: Чехія, Угорщина, Словаччина, Німеччина, Італія, Китай, Румунія, Іспанія, Австрія та Польща.
Принагідно зазначимо, що Закарпатська митниця приділяє значну увагу спрощенню митних процедур та скороченню часу оформлення товарів. І як результат роботи митників, спрямований на покращення надання сервісу, - є стабільні часові показники митного оформлення імпортних та експортних операцій, які становлять близько 30-40 хв (у разі надання всіх необхідних товаросупровідних документів).
До слова, у 2023 році у зоні діяльності Закарпатської митниці було акредитовано 6750 учасників ЗЕД, з яких понад 2 тисячі - активно здійснювали зовнішньоторговельні операції. У порівнянні з 2022 роком на 632 підприємств збільшилася кількість суб’єктів господарювання.
Нагадаємо, за 12 місяців 2023 року Закарпатська митниця скерувала у Держбюджет 15,1 млрд грн митних та інших платежів, що на 65% більше за попередній рік.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар