Близько 3800 жінок оглянули цьогоріч лікарі акушер-гінекологи Ужгородський міський пологовий будинок
✅Близько 3800 жінок оглянули цьогоріч лікарі акушер-гінекологи Ужгородський міський пологовий будинок, ще майже 3570 жінок – отримали консультації терапевта та спеціаліста УЗД на Закарпатті.
Із захворюванням молочної залози виявили та скерували на лікування близько 220 жінок, із них 12 – зі злоякісними новоутвореннями у занедбаних стадіях. У 21 жінки діагностували рак шийки матки та у 5 – рак ендометрію.
Уже 189 жінок пролікували в Ужгородському міському пологовому будинку. Зокрема виконали:
- 29 малоінвазивних, 17 великих та 7 лапароскопічних операцій тощо;
- 4 жінок із непліддям успішно пролікували.
Усе – у межах проєкту з охорони материнства та протидії домашньому насильству, який розпочали у другій половині 2023 року Закарпатська обласна державна адміністрація спільно з Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, благодійним фондом БФ "Інститут розвитку сім'ї та дитини" і Ужгородським міським пологовим будинком.
На Закарпатті з липня 2023 року працює мобільна бригада, яка безоплатно надає вразливим категоріям населення психологічну та медичну підтримку, проводить консультації щодо гігієни й догляду за новонародженими, з питань сексуального й репродуктивного здоров’я та планування сім'ї.
У складі мобільної бригади – медики Ужгородського міського пологового будинку. Першочергово, увагою та підтримкою у межах проєкту охопили ті громади, у яких ускладнений доступ до діагностики, медичної і психологічної допомоги. Працюють також із вимушеними переселенцями, особами з інвалідністю та іншими вразливими категоріями населення.
Також за час роботи бригади всі пацієнтки з екстрагенітальною патологією та із хронічними захворюваннями отримали рекомендації стосовно корекції лікування, способу життя, а за необхідності – скеровані в заклади охорони здоров’я за напрямом патології для дообстеження й лікування.
Із жовтня 2023 року до роботи бригади приєднався лікар-педіатр. Крім віддалених сіл області, спеціалісти працюють у місцях компактного проживання нацменшин, ВПО. У разі потреби, жінок із обмеженими можливостями оглядають вдома.
Спеціалісти пройшли індивідуальні навчання з питань кольпоскопії, ультразвукової діагностики, невідкладної допомоги тощо.
Важливо❕Роботу проєкту продовжать і в 2024 році.