На Закарпатті оминають цього разу популярний смаколик у магазинах: може відправити в реанімацію

грудня 14 / 2023
Із наближенням свят на ринках областей України дорожчають фрукти. Найбільше ростуть у ціні мандарини зростають ціни на мандарини. В останні тижні традиційний зимовий фрукт подорожчав уже на 30%. У великих мережах супермаркетів кілограм мандаринів продають за ціною від 50 грн, у середньому – близько 60 грн. І тенденція до подорожчання може лише посилитися із наближенням свят.

Як пояснюють аналітики проєкту EastFruit, мандарини дорожчають не лише в Україні, а й у всій Східній Європі. Справа в тому, що одним із ключових постачальників фруктів у цей регіон є Туреччина, яка підвищила ціни на свій товар."Через сплеск попиту на продукцію турецького виробництва зросли розцінки на транспортування фрукта. Також зростанню цін сприяли дощі в регіоні Мерсін, які призвели до затримок збирання та відвантаження мандарину", – зазначив міжнародний експерт із плодоовочевої торгівлі Федір Рибалко.
З минулого року мандарини здорожчали в Україні на чверть (25%). Ціни на апельсини, до речі, зросли небагато – на 3-4%. Це зумовлено високою базою для порівняння – адже минулого року апельсини були досить дорогими. Наразі апельсини продають у середньому по 55 грн/кг.

За словами експертів, мандарини з Туреччини й далі зростаттимуть, що дуже сильно відіб'ється на гаманцях українців. Відомо, що для Туреччини найбільшими ринками збуту мандарину є РФ, Ірак і Україна. При цьому поставки турецького мандарину до країн ЄС досить обмежені, з найбільшими обсягами, що припадають на Румунію і Польщу. Наразі імпортні мандарини з Туреччини, Італії та Іспанії з'явилися у продажі і в магазинах та на базарах на Закарпатті.

За кілограм зараз просять від 70-80 гривень. Що стосується попиту на цей смаколик до новорічних свят, то цьогоріч він досить низький у порівнянні з торішнім роком. Водночас, є значний попит на українське яблуко і хурму. Зауважмо, хурма також подорожчала перед святами й обійдеться від 70 гривень за кілограм.

- Я цьогоріч мандарини узагалі не купую, віддаю перевагу відчизняним смаколикам. Наше то вам не імпорт, ним не отруїшся, - відзначає пані Мар'яна.
- Якщо обирати між мандаринами й нашим яблуком, оберу звісно яблуко, навіть нехай воно буде дорожим, - додає покупчиня.
- А ще боюся тепер купувати ті мандарини, бо кажуть недавно до України їх ввезли із Єгипту і знайшли в них отруту. Людей застерігають не купувати отруйні фрукти, - зауважую пані Мар'яна.
Відзначмо, яблука останнім часом у магазинах області також здорожчали. Нині за кілограм українського фрукта доведеться віддати від 16 гривень, а от яблуко імпортне значно дорожче - від 19 гривень.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар