У Берегівській філії навчального центру МСС виступила з лекцією психолог-сексолог

грудня 14 / 2023

8 грудня в Берегівській філії навчального центру Mathias Corvinus Collegium (MCC) виступила з лекцією психолог-сексолог, викладачка кафедри педагогіки і психології Будапештського університету ім. Лоранда Етвеша Крістіна Гевеші. У фокусі доповіді були кохання, потреба людини любити та бути любимою, підтримувати тривалі стосунки, попри ілюзію нинішнього віртуального світу про те, що свого партнера, свою половинку можна легко замінити.

Навчальний центр «Академія батьків» анонсував цікаві лекції для батьків дітей, які навчаються в стінах закладу, але водночас ці заходи відкриті для кожного, хто виявляє інтерес до них. Згадана лекція зібрала найбільшу аудиторію з-поміж усіх проведених досі. Ішлося про шанобливу, особливу увагу як рецепт зміцнення стосунків, який демонструє іншій людині, що вона для нас дійсно важлива. Ще одна порада – час від часу показувати, що ми любимо свого партнера.

«Нинішня презентація в першу чергу стосувалася пар і того, як будувати довгострокові, конструктивні стосунки. Є дві основні «школи щастя». Одна з них – арістотелівська, яка називається «теорією щасливих стосунків». Її послідовники стверджують, що для пари дуже важливо мати спільні цілі, наприклад народження дітей, їхнє виховання.


Друга школа представляє гедоністичний напрям. Згідно з ним, людина є щасливою зі своїм партнером, якщо переживає з ним більше позитивних емоцій, ніж негативних. Тут необхідні гумор, гарно проведений час, чудові моменти, увага одне до одного. З іншого боку, важливо не критикувати, не бути легковажним, щоб під час суперечок не лунали негативні фрази, які отруюють стосунки.

Крім того, треба якомога менше сперечатися, адже це не судовий процес, коли сторони хочуть переконати опонента у своїй правоті. Краще намагатися зрозуміти правду іншого. А найважливіше – вірити, що ми залишимося разом довго, і це саме те, що суперечить конвеєрному менталітету нашого сучасного світу. Адже різноманітні сайти швидких знайомств нагадують каталог покупок, показують, що будь-кого можна швидко замінити. Важливо, на що ми звертаємо увагу, на чому зосереджуємось. Слід пам’ятати, що ми можемо зрозуміти іншу людину, переосмислити її помилки», – наголосила психологиня.

«Наше тіло – складна і дуже розумна система. Якби ми протягом багатьох років і надалі відчували таке ж хвилювання, як і в перші кілька місяців знайомства, наша нервова система дуже швидко розсипалась би. Складне почуття кохання не минає, просто з плином часу воно перетворюється на коктейль інших емоцій, але його слід оберігати. Щоб підтримувати довготривалі, сповнені любові стосунки, необхідні нові подразники, спільні заходи, аби ми знову мали можливість подивитися на іншу людину так, як і на початку знайомства.

Протягом тривалого шлюбу чи стосунків ми можемо закохуватися кілька разів у ту саму людину. Підкреслюю: секрет успішних стосунків – це увага. Треба відповідати іншій людині навіть тоді, коли ми втомлені або менш зацікавлені в певній темі. Ті, ким більше цікавиться партнер, виявляючи увагу ​​навіть у дрібних, повсякденних речах, почуваються щасливішими та спокійнішими. З іншого боку, той, хто постійно критикує свого партнера, з часом забуває переважну частину його позитивних якостей. Цікаво, що все це завдає шкоди не тільки на психологічному рівні, але й фізіологічному. Ті пари, які живуть у таких неповноцінних стосунках, більш уразливі навіть до вірусів, і це підтверджують численні дослідження», – пояснює спеціалістка.


Після лекції директорка Берегівської філії навчального центру MСС Беата Добша розповіла нашому виданню, що 2023 рік був вирішальним і різноманітним у житті закладу. «За участю фахових спікерів ми організували понад 25 відкритих заходів, до яких долучилося більше ніж п’ять тисяч гостей. Тож пишаємося тим, що навіть у ці важкі часи змогли забезпечити простір для спільноти», – зауважила вона.


У заході узяв участь і заступник генерального директора Mathias Corvinus Collegium з Будапешта Мілан Константинович. «Коли шість років тому ми відкрили філію навчального центру в Берегові, то мали на меті створити тут особливий інтелектуальний простір, осередок суспільного життя, який об’єднає спільноту батьків і вчителів, а також виконуватиме основну функцію MCC – буде підтримувати обдаровану молодь. На початку нашої діяльності ми опікувалися лише п’ятикласниками, але спектр навчання продовжував розширюватися. І тепер, наприкінці 2023 року, MCC у Берегові займається з дітьми від 6-го до 9-го класу, а також учнями старших класів середніх шкіл. Ми організовуємо заходи з підтримки талантів, до яких залучаємо батьків та вчителів, громадськість міста», – повідомив заступник генерального директора. Стосовно планів він зазначив, що, крім їхніх двох поточних навчальних програм, був відкритий «Клуб молодих талантів», який робить систему навчання MCC доступною для широкої громадськості, з ігровими заняттями у другій половині дня. «Також ми маємо на меті продовжити серію заходів «Академії батьків», яка даватиме відкриті лекції і наступного року», – повідомив Мілан Константинович.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар