Освіта національних спільнот – одне з найважливіших питань життєдіяльності місцевих громад – Віктор Микита

грудня 11 / 2023

У межах візиту керівників дипломатичних місій країн-членів 🇪🇺 Європейського Союзу відвідали Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ та Берегівський ліцей імені Лайоша Кошута, де створені належні умови для здобуття освіти мовою національної спільноти.

Дипломати поспілкувалися з керівниками, викладачами, учнями і студентами, ознайомилися з навчальною базою та умовами в осередках, де здобувають освіту представники національних спільнот краю.

До зустрічі долучилася й народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, співголова депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з 🇭🇺 Угорщиною Юлія Гришина.

Викладачі під час зустрічі з дипломатами підкреслили, що відчувають підтримку, працюють згідно з навчальними планами і викладають українською та угорською мовами, щоб студенти й учні здобували необхідні знання. Окрім того, було відзначено, що внесення змін до деяких законів 🇺🇦 України стосовно врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних спільнот в освітній сфері є важливою подією для громади, значення якої важко переоцінити.

Категорія : Суспільство


Залишити Коментар