Переїхали із Запорізької області на Закарпаття: як працює релоковане ягідне підприємство
У селі Лавки, що на Закарпатті, працює релоковане ягідне підприємство, на якому вирощують 34 гектари малини, лохини та полуниці. Із Запорізької області переїхали влітку 2022 року. Відтоді висадили 10 гектарів малини та лохини й по пів гектара ягоди в теплицях.
Цьогоріч фермери зібрали перший врожай — близько 3-х тонн ягід. Агропідприємство працює за сучасними технологіями: теплиці та відкриті ділянки керуються дистанційно зі смартфона. Продукцію реалізовують на місцевому ринку.
Про те, як працює релоковане підприємство, розповіли у Мукачівській міській раді.
За словами керівника підприємства "Віан 2021" Сергія Бандурова, наразі фермери завершують посадку лохини на відкритій ділянці. Погода сприяє, проте ґрунт під ягоду довелося завозити з Київщини.
"Грунт тут тяжкий. У ньому можна щось вирощувати, але не у промислових масштабах. Ми підсипали всюди субстрати: своє на малину, лохину, полуницю. Малина у нас знаходиться у теплицях в горщиках із кокосовим субстратом", — розповів чоловік.
Переїхали із Запорізької області на Закарпаття: як працює релоковане ягідне підприємство
Скриншоти з відео Мукачівської міської ради/Youtube. Колаж: Суспільне Ужгород
До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підприємці вирощували пшеницю, ріпак, соняшник та кукурудзу. Після релокації у село Лавки поблизу Мукачева — культивують ягоди, здебільшого ранні та пізні сорти.
"Ми були вимушені виїхати зі своїх домівок. Пів року посиділи й прийняли рішення, що потрібно щось робити. Вибрали Закарпаття, бо це ягідний край", — каже Сергій.
Агропідприємство обслуговує 10 працівників, частина з них — вимушено переселені з півдня України.
"Ми приїхали із Запорізької області, з міста Пологи. У Мукачеві ми з квітня цього року. Наша робота полягає в тому, що ми доглядаємо за рослинками й збираємо ягоди. Червонішу ягоду ми збираємо, рожеву залишаємо достигати", — розповіла працівниця релокованого підприємства Наталія Пригудченко.
Продукцію реалізовують на місцевому ринку, у магазинах та супермаркетах. Надалі ягоду із Закарпаття планують експортувати.