Від 25 до 70 землетрусів щороку трапляється на Закарпатті

жовтня 11 / 2023

Більшість із них має поверхневий характер, оскільки виникає на глибині від 2 до 10 км. Потужність окремих може сягати 7 балів за 12-бальною шкалою.
Загалом від початку цього року на Закарпатті, що належить до сейсмічно активних регіонів, сталися 32 землетруси☝️
Останній із повторним поштовхом через пів години зафіксували напередодні ввечері, 9 жовтня, о 21:23. За інформацією Карпатського відділення Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України, магнітуда в епіцентрі – в с. Нова Келча (Словаччина) – становила 5 балів.
Землетрус відчули мешканці Закарпаття і сусідньої Львівщини. Інформації про постраждалих чи серйозні руйнування в нашій області немає 🫶
Віктор Микита - голова Закарпатської ОДА сьогодні на брифінгу наголосив, що в регіоні вживають заходів з метою недопущення руйнувань внаслідок сейсмічної активності.
➡️ Зокрема, в лютому цього року, після трагічного землетрусу в Туреччині, посилили контроль за дотриманням норм сейсмічності під час будівництва, розпочавши перевірку будівель щодо їх відповідності державним будівельним нормам. Цей моніторинг триває по всій території області, серйозних порушень не виявлено.
Передбачити землетрус і поінформувати населення заздалегідь неможливо. Тому начальник ГУ ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак зауважив, що потрібно дотримуватися простих правил безпеки: відійти від вікон, меблів, важких предметів, які можуть падати, знайти більш безпечне місце в отворі внутрішніх дверей, у кутку кімнати чи у ванній.
📌 Якщо є можливість, то краще вийти на вулицю й триматися якнайдалі від висотних будівель. Але це правило діє лише в тому разі, коли людина не перебуває вище п’ятого поверху. Також не варто одразу повертатися в приміщення, адже може бути повторний поштовх.
🔎 Завідувачка сейсмічної станції в м. Ужгород відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України Світлана Плішко також розповіла краянам про різницю між шкалами Ріхтера і МSK-64, які часто сплутують, ототожнюючи магнітуду землетрусу (кількість звільненої енергії під час поштовху) з інтенсивністю (зовнішній ефект, наслідки та його відчуття людиною.
Детальніше про це дивіться у відеозаписі брифінгу 👉 https://is.gd/AU5Yvy
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар