У Виноградові волонтери виготовляють макети протитанкових ракетних комплексів (ВІДЕО)
Понад двадцять таких макетів вже виготовили та відвезли на бойові позиції.
adПонад двадцять таких макетів вже виготовили та відвезли на бойові позиції.
СПОНСОРСЬКИЙ КОНТЕНТ
Цей копійчаний засіб творить дива: грибок зникає за 2 дні
SvampGel
Болить тазостегновий суглоб і віддає в ногу? Негайно зроби це
Easy Moves
Макети протитанкових ракетних комплексів "Стугна-П" виготовляють волонтери міста Виноградів Берегівського району. Роблять їх для українських військових, які перебувають у гарячих точках. Макети їм потрібні для виставлення хибних позицій. Про це розповів Суспільному координатор руху підтримки закарпатських військових у Виноградові Михайло Роман.
Понад двадцять таких макетів протитанкових ракетних комплексів "Стугна-П" волонтери вже відвезли на схід. Наступну партію відвезуть на початку червня.
Макети розкладають українські військові на своїх позиціях. Складаються вони з триноги, блоку управління та контейнера для ракет. Виготовленням блоку управління займається Іван Рішко. "Сказали мені хлопці, що попросили військові зробити макет протитанкової зброї — "Стугна". Один зробили, тоді з нього зробили шаблони. Потім розділили між собою етапи роботи. Одні працюють із залізом, інші — з трубами. Усі поділилися та вирішили, що я буду робити блок управління. Складається він з декількох частин. Це ніби батарейка така. Це прилад спостереження. Коли треба, то мусимо робити, то не має значення чи є вільний час, чи немає", — каже волонтер.
Михайло Попович виготовляє частину пускового механізму: "Це затвор — кріплення, на яке потім ставиться труба. На комп’ютері вимальовуються форми, фанера ставиться на станок, вирізається. Потім йде обробка, шліфування та складання. Ми беремо вологостійку фанеру та на день від п’яти до десяти таких деталей можемо зробити. Я столяр за професією. Займаюся цією справою вже давно. Хотів бути корисний, щоб пришвидшити перемогу".
Волонтер Олексій Лукашенко пояснює, що займається виготовленням труб. "Така труба є імітацією труби, з якої вилітає снаряд і робить свою роботу. Труба дуже просто зроблена, але дуже схожа на оригінал, коли вона вже пофарбується і доробиться до кінця. Зроблена основа з бляшанки, деталі — з труби", — розповів чоловік.
Понад двадцять таких макетів вже виготовили та відвезли на бойові позиції волонтери. Каже координатор руху підтримки закарпатських військових у Виноградові Михайло Роман. "За рік повномасштабного вторгнення ми дійшли до того, що почали робити озброєння у вигляді макетів і запозичили від оригінала макет "Стугна-П". Це українська протитанкова зброя. Ми приїздили до хлопців і побачили, що вони в польових умовах виготовляють подібні макети. Вони пояснили, що це для виставлення хибних позицій. Ми приїхали додому, зібрали команду нашу, обдумали і почали серійне виробництво таких макетів. Усі розміри взяли з оригінала. Узгоджували процес виготовлення з військовими. По одному такому макету було випущено з боку Росії двадцять снарядів, а це відповідно 20 тисяч доларі. Собівартість такого макету близько однієї тисячі гривень, а от росіяни випустили 20 тисяч доларів", — пояснив координатор.
За словами Михайла Романа, наступну партію з 20 макетів протитанкових рекетних комплексів "Стугна-П" волонтери відвезуть українським військовим на початку червня.