Новини Закарпаття

В Ужгородській міськраді з головами ОСББ, ЖБК та БК, управителями багатоквартирних будинків сплікувалися про стан укриттів та протипожежну безпеку


Голови правлінь ОСББ, ЖБК та БК, управителі багатоквартирних будинків в Ужгороді спілкувалися напередодні у міській раді із представниками управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міської ради, Ужгородського районного управління ГУ ДСНС в Закарпатські області. На нараді йшлося, зокрема, про стан укриттів для тимчасового захисту населення в умовах воєнного стану.

Як зазначив начальник відділу цивільного захисту населення Володимир Кувик, на інтерактивну карту наразі нанесено 692 найпростіші укриття в Ужгороді, переважно це підвали багатоповерхівок, цокольні приміщення, які слугують захистом для ужгородців та тимчасово переміщених осіб, котрі приїхали до нас через війну. Він подякував за пророблену роботу, адже переважна більшість голів ОСББ, ЖБК та БК, а також управителів багатоповерхівок дуже сумлінно поставилися до цього питання і зробили все можливе для наведення ладу в укриттях і забезпеченням їх належного функціонування. Однак протягом минулого року відбулося багато змін щодо стану та функціонування найпростіших укриттів, тому інформацію, у якому стані ці приміщення, потрібно актуалізувати. Зокрема, є підвали, де зараз проблеми із каналізацією, ґрунтовими водами, деякі знову захаращені, тобто непридатні як найпростіші укриття. Тому керівники ОСББ, ЖБК та БК, управителі багатоповерхівок мають надати інформацію, щоб міська влада могла відреагувати, де критична ситуація і де потрібно ставити найпростіші швидкоспоруджувані модульні укриття, а поки це вирішуватимуть, знайти інші місця, куди б мешканці будинків, де укриття непридатні, могли у випадку повітряної тривоги знайти захист.

Також обговорили стан пожежної безпеки об’єктів підвищеної поверховості (багатоповерхівок) та систем пожежного захисту населення. Зазначали, що у багатоповерхівках-новобудовах відповідально ставляться до цього питання – наявні усі засоби для пожежогасіння, доступи до поверхів та квартир відкриті. Чого, на жаль, не можна сказати про деякі багатоповерхові будинки, які експлуатуються тривалий час: окремі мешканці займають місця загального користування, є випадки, коли роблять самовільні перепланування на спільних сходових майданчиках, обмежуючи доступ до загальних просторів та проходів і у випадку пожежі рятувальники втрачають дорогоцінний час, щоб потрапити у помешкання.

На запитання присутніх відповіли представники Ужгородського районного управління ГУ ДСНС в Закарпатські області Роман Петрик та Іван Горьовий.
Перейти на сайт