Санаторій «Малятко» в с. Оноківці активно розвивається в умовах проведення реформи охорони здоров’я

лютого 17 / 2023
Санаторій «Малятко» в с. Оноківці активно розвивається в умовах проведення реформи охорони здоров’я

Виконувачка обов’язки директора КНП «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко» ЗОР» Галина Мороз відзвітувала про роботу закладу за минулий рік. На зустрічі з головою обласної ради Володимиром Чубірком, його заступником Василем Дем’янчуком та керуючою справами облради Мирославою Ливч вона проінформувала про використання коштів, виділених у 2022 році обласною радою, Національною службою здоров’я України, повідомила про надходження коштів за різними програмами та завдяки введення платних послуг.

«Малятко» у с. Оноківці Ужгородського району – добре відомий закарпатцям заклад. Він працює з 1945 року спочатку як протитуберкульозний санаторій, потім протипульмонологічний з профілем лікування захворювань дихальної системи. За словами Галини Мороз, у 2019 році із введенням реформи охорони здоров’я фактично роботу довелося починати з нуля.

На сьогодні КНП проводить свою господарську діяльність з медичної практики за спеціальностями: організація і управління охороною здоров’я, педіатрія, пульмонологія, фізіатрія, дитяча алергологія, клінічна лабораторна діагностика, лікувальна фізкультура і спортивна медицина, дитяча неврологія, ортопедія і травматологія, медична психологія, фізична та реабілітаційна медицина, епідеміологія, дитяча психіатрія, сестринська справа. Заклад здійснює реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю. 7 жовтня 2022 року за результатами державної атестації санаторію підтверджено вищу категорію.

Як повідомила Галина Мороз, протягом минулого року санаторій надав послуги 1242 дітям. Для порівняння у 2020 році ця кількість становила на тисячу осіб менше.

У структурі патологій, за якими надавалися послуги у 2022 році, переважали ураження опорно-рухового апарату та нервової системи із супутніми захворюваннями органів дихання.
У санаторії поєднується медична та педагогічна робота під час відновлювального лікування. Отримано ліцензію на провадження освітньої діяльності «Дошкільна освіта». Планується отримати ліцензію «Початкова школа». Ці послуги особливо актуальні під час воєнного стану.

У 2020 році заклад законтрактувався з НСЗУ та додатково отримав пакети з таких послуг:
✔️«Медична реабілітації немовлят, які народилися передчасно або хворими»;
✔️«Профілактика, діагностика, спостереження та лікування дорослих та дітей в амбулаторних умовах»;
✔️«Медична реабілітація дорослих і дітей віком від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату»;
✔️«Медична реабілітація для дорослих і дітей з ураженням нервової системи».
За цими пакетами заклад працював і в 2022 році.

Цьогоріч КНП уклало з НСЗУ Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій згідно з наступними пакетами:
▪️«Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
▪️ «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та хворими протягом трьох перших років життя»;
▪️«Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах»;
▪️ «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».

Галина Мороз розповіла про отримання гуманітарного обладнання на суму майже 1,5 млн. грн., участь санаторію у різних грантових проєктах. У планах – будівництво відкритого манежу для занять іпотерапією, дитячого та спортивного майданчиків, господарської будівлі.

«Цей заклад за останні 2 роки показав неймовірну динаміку. Тоді, у зв’язку з реформою медичної галузі, у них забрали медичну субвенцію, їх не фінансували, і вони повинні були перейти на пакети НСЗУ. Якщо у 2020-му ми не знали, що робити з цим КНП, то зараз завдяки роботі керівництва ситуація зовсім інша. У 2020 році надходження з НСЗУ складали 3 млн. 186 тис. грн., а вже на 2023-й рік вони законтрактували 18 млн. 69 тис. грн.
Попрацювали відмінно: знайшли спеціалістів, витримали всі вимоги до контрактування, ввели платні послуги, налагодили тісну співпрацю з місцевою громадою. Заклад розвивається, має багато ідей і може бути гарним прикладом для іншим, як працювати в сучасних реаліях», - прокоментувала керуюча справами облради Мирослава Ливч.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар