У Чинадіївському дитячому будинку стару котельню планують переобладнати під спортивний зал
Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та керуюча справами облради Мирослава Ливч проінспектували роботу Чинадіївського дитячого будинку. У комунальному дошкільному навчальному закладі інтернатного типу наразі перебуває 138 маленьких закарпатців віком від 3-х до 16 років, або до здобуття базової освіти. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Умови проживання вихованців максимально наближені до домашніх, а відносини між дітьми і працівниками - до родинних. Крім того, у будинку 85 справжніх сімей - сюди разом потрапляють братики і сестрички. У найбільшій родинній групі восьмеро дітей, батьків яких позбавили батьківської опіки.
Керівники обласної ради оглянули умови проживання дітей, ознайомилися з матеріально-технічною базою, поцікавилися харчуванням, наданням медичної допомоги, освітнім процесом та дозвіллям.
Система проживання у інтернатному будинку побудована таким чином, аби діти не відчували відірваності від суспільства. Тому вони виховуються в загальноосвітній сільській школі, мають змогу спілкуватися з родичами. Діти активно залучені до гурткової діяльності, майструють, вишивають, влаштовують концерти, проводять спортивні заходи. Також з ними займається психолог та соціальний педагог, вчителі-логопеди. З підлітками проводиться робота з підготовки їх до самостійного життя.
Чинадіївський дитячий будинок було створено у червні 1980 року. За більш ніж 4 десятки років споруда постаріла й потребує ремонту. Особливу увагу Володимир Чубірко звернув на систему опалювання. Є необхідність її модернізації. Для цього для газових котлів планують виділити окреме приміщення, а нинішню кочегарку переобладнати під спортивний зал.
- Плануємо і надалі влаштовувати такі візити без попередження керівників. Цього разу якихось претензій до вихованців дитячого будинку бути не може – педагоги піклуються про дітей, як про рідних. Закарпатська обласна рада також робить все можливе, щоб діти-сироти чи діти батьків, позбавлених батьківських прав, виховувалися в гідних умовах. Цей заклад важливо зберегти. Є технічні питання, які треба вирішувати, це система опалення, що потребує модернізації, заміна котлів і радіаторів, відсутність спортзалу. На такі потреби передбачено 1,5 млн. грн., будемо все рахувати, - сказав Володимир Чубірко.
Мирослава Ливч також звернула увагу на необхідність забезпечення дітей нормальними умовами для занять спортом у зимовий період.
- Є можливість зараз зробити реконструкцію будівлі котельні, перетворивши її у спортзал. Вже займаємося вивченням питання і готуємось до виготовлення проєктно-кошторисної документації. Переконана, депутати підтримають цей проєкт», - зазначила керуюча справами облради.
Пресслужба Закарпатської обласної ради