Закарпатський музей народної архітектури та побуту відвідало понад 100 тисяч осіб
Про це сьогодні під час обговорення результатів та плану розвитку установи на поточний рік повідомив директор цього закладу обласної ради Василь Коцан.
Він також повідомив, що у 2022 році проведено понад 500 екскурсій, а також у музеї-селі взяли шлюб 167 пар. Вартість такої послуги — 2500 грн.
Наразі у музеї працює 51 чоловік. Серед них — адмінперсонал, 4 наукові відділи, музейні доглядачі, тощо. До музею відноситься і хата-музей Лемківська садиба у селі Зарічево Ужгородського району.
За словами Василя Коцана, Закарпатський музей народної архітектури та побуту знаний в Україні й за кордоном. Його працівники опублікували у авторитетних виданнях понад 20 наукових публікацій. А також у 2022 році мають 2 власні видання. Одне з них — про Колекцію ікон. Тут проводяться щорічні традиційні виставки «Світ писанки», «Натхненні лялькою», та інші.
З 20 березня до кінця липня заклад працював безкоштовно. Його працівники провели низку благодійних акції.
Бюджет музею у 2022 році становив 8,4 млн. грн, основну частину яких витрачено на оплату праці, компослуги й охорону, на товари і послуги, відрядження, матеріали для реставрацій. Разом з тим, установа заробила 1 млн 270 тис.
Крім того —залучили 1млн 185 тис на фондове обладнання по проєекту у рамках програми HUSKROUA (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна). Також від фонду Фінансова допомога захисту спадщини у зонах конфліктів музей отримав 430 тис грн. на обладнання для збереження експонатів групи кераміка. Наразі установа працює над новими проєктами з наукової роботи.
У робочій зустрічі взяли голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, його перший заступник Андрій Шекета, керуюча справами облради Мирослава Ливч та керівництво Департаменту культури Закарпатської ОВА.
Пресслужба Закарпатської обласної ради