В Ужгородській міськраді відбулася конференція з нагоди 100-річчя «Пласту»
Ужгородському «Пласту» – 100! Серед заходів до ювілейної дати – і тематична конференція, яка відбулася сьогодні в Ужгородській міськраді.
Міський голова Богдан Андріїв привітав велелюдну залу пластунів, подякував кураторам організації за те, що молодь зростає активною, ініціативною, наголосив, що надзвичайно важливо виховувати патріотичне суспільство, подякував Збройним Силам України, які забезпечують можливість відзначати такі дати, наголосив, що міська влада Ужгорода й надалі підтримуватиме організацію.
Богдан Андріїв вручив грамоту Ужгородської міської ради голові ужгородського осередку «Пласт» Оксані Маричевській. Подяку міському голові за підтримку пластового руху в Ужгороді вручив заступник голови світового «Пласту» Андрій Ребрик.
У зустрічі також взяли участь координатор відзначення 100-річчя «Пласту» Іштван Удут, працівники управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради, закарпатські пластуни, гості свята.
Під час конференції йшлося про те, чим сьогодні живуть пластуни, історію заснування «Пласту» в Ужгороді, його розвиток в міжвоєнний період і після відновлення діяльності в незалежній України, про теперішній стан та перспективи розвитку пластової організації в місті та області. Також присутні могли ознайомитися з виставкою історичних матеріалів ужгородського «Пласту». Хвилиною мовчання вшанували українських захисників-пластунів, які загинули в боротьбі з російськими ворогами.
Нагадаємо, «Пласт» – українська скаутська організація, найбільша та найстарша молодіжна організація України, що виховує свідому та проактивну молодь. В Ужгороді «Пласт» було засновано 7 лютого 1923 р. Саме тоді утворилися перші пластові гуртки, провідником яких був професор Остап Вахнянин. «Пласт» функціонував при Ужгородській гімназії, Торговельній академії (нині – будівля хімічного ф-ту УжНУ) та Учительській семінарії (будівля Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти). Від березня 1939 року «Пласт» припиняє свою діяльність і відновлюється аж 1991 року. Нині Станиця Ужгород налічує понад 150 дітей і дорослих волонтерів. Упродовж року організація проводить низку заходів – «Відкриття пластового року», «Свято весни», «Різдвяна свічечка» та ін., а з початком повномасштабного вторгнення росії пластуни станиці активно долучаються до заходів, що наближують нашу перемогу.