Президентка Угорщини відвідала Берегово

листопада 27 / 2022

Каталін Новак здійснила офіційний візит до України та в його рамках відвідала місто Берегово
Президентка Угорщини Каталін Новак під час візиту до Києва заявила, що відповідальність президента РФ Володимира Путіна за війну проти України очевидна. Також закордонна візитерка долучилася до заходу з вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33-го років.

Про візит поважної гості до міста Берегово на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук повідомив мер Берегова Золтан Бабяк.

"Традиційно в період очікування Різдва у рамках «Спільного Адвенту» на центральній площі нашого міста було символічно запалено першу свічку на віночку. Участь в урочистій церемонії взяла Президентка Угорщини Каталін Новак, яка приїхала до нашого міста в рамках офіційного візиту в Україну, аби розділити духовну радість цього свята та висловити всім нам свою підтримку від імені угорського народу в цей важкий час. І попри війну та відсутність світла в оселях, нехай цей час очікування Різдва Спасителя пройде в щирих молитвах та любові до ближніх. Нехай буде мир в країні та в наших серцях!", - йдеться в дописі.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті, так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з перших днів війни приймають вимушених переселенців.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар