На Закарпатті за 10 місяців на лінію «103» поступило 219 592 дзвінків

листопада 08 / 2022

КОЖНУ ТРЕТЮ ХВИЛИНУ «ШВИДКІ» ЗАКАРПАТТЯ МЧАТЬ НА ДОПОМОГУ ХВОРИМ
‼️Під час розширеної наради з керівниками станцій та підстанцій 🚑екстреної медичної допомоги, що працюють на території Закарпатської області, медики підбили підсумки роботи за попередні 10 місяців та обговорили низку актуальних питань.
За 10 місяців на лінію «103» поступило 219 592 дзвінків, бригади ЕМД виїжджали на 126 304 виклики (кожну третю хвилину бригади «швидких» мчать на допомогу пацієнтам!), з них – 6999 – критичні та 104 411- екстрені. На дорожньо-транспортні пригоди медики «екстренки» виїжджали 894 рази.
Директор КНП «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги» ЗОР Фома БІЛИНЕЦЬ акцентував увагу присутніх на стратегічних напрямках розвитку ЕМД області, наголосивши, що професіоналізм та чітка командна робота всіх структур закладу - основний індикатор оцінки роботи як кожного окремого фахівця, так і підрозділу загалом.
🔰Під час наради детально проаналізовано роботу Іршавської, Свалявської, Берегівської та Міжгірської станцій екстреної медичної допомоги. Серед проблемних питань, які викликали жваве обговорення:
🔸 хибні та непрофільні виклики, виїзди бригад ЕМД до хронічних хворих,
🔸налагодження ефективної співпраці з сімейними лікарями
🔸 тривале очікування бригад під час госпіталізації пацієнтів та міжлікарняних перевезень. Одна з причин – неузгодженість організаційних питань в лікарнях при підготовці пацієнтів до транспортування.
🔸 відсутність у медичних закладах законтрактованих пакетів на надання хірургічної та травматологічної допомоги дітям, відтак – необхідність транспортування маленьких пацієнтів до обласної дитячої лікарні в м.Мукачево,
🔸 причини як об’єктивні, так і суб’єктивні, що інколи призводять до порушення нормативів прибуття бригади до місця виклику. Серед яких – неточність інформування пацієнтами щодо місця виклику, очікування автомобілів ЕМД на залізничних переїздах(зокрема у м.Свалява), і чи не найпоширеніше – погані дороги або взагалі їх відсутність.
Про зміни у вимогах до організації роботи ЕМД, які відбудуться згідно Програмимедичних гарантій у 2023 році, поінформувала заступник директора Анжела БАКІ. https://contracting.nszu.gov.ua/storage/editor/files/emd.docx
Наголошено, що екстрена медична допомога надається на місці події, під час транспортування та при особистому зверненні пацієнтів до підрозділу ЕМД згідно Протоколів https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1269282-19#n17
Також акцентовано увагу, що внесення діагнозів до медичної документації має відбуватися відповідно до «Єдиного класифікатора попередніх діагнозів для бригад екстреної медичної допомоги», затвердженого наказом МОЗ України від 05.11.2020 № 2524 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1277-20#Text
☝️‼️ Один з головних акцентів – проведення теоретичних та практичних занять з вдосконалення фахових навичок та знань з надання домедичної та медичної допомоги постраждалим в умовах бойових дій / воєнного стану для бригад ЕМЖ, підрозділів сил оборони, особового складу і працівників ДСНС. Сергій БОДНАР – завідувач відділу експертизи якості надання медичної допомоги, проаналізував підсумки вже проведених тренінгових навчань. За 10 місяців цього року вже пройшли навчання 4 713 чоловік серед яких 2 641 - поліцейських, 417 рятувальників, 350 цивільних та 1305 працівників ЕМД.
Питання економічного та фінансового забезпечення ЕМД області озвучив заступник директора Сергій БОЙКО. Нагальні питання медицини катастроф обговорив з колегами заступник директора Степан ЧУЛАК. Про взаємодію структурних підрозділів ЗТЦЕМД із Центральною оперативною диспетчерською доповів начальник ЦОД Олександр НАДЬ.
Головний фельдшер Марина ХРИПТА наголосила на необхідності чіткого дотримання трудової дисципліни, належного ведення табелів обліку робочого часу, отримання, порядку використання та списання медикаментів і виробив медичного призначення.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар