В Закарпатській області зростає захворюваність на COVID-19
Щоденна офіційна інформація Міністерства охорони здоров’я України свідчить, що коронавірус не відступає. В області, як і по всій Україні, з настанням осінньо-зимового періоду спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 та погіршення епідемічної ситуації. Окрім того, в період воєнного стану, відмічається інтенсивна внутрішня міграція населення, що також негативно впливає на цей показник.
За даними ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” протягом останніх днів спостерігається реєстрація захворюваності COVID-19 в межах 230-370 випадків. На жаль, трапляються і поодинокі летальні випадки. Станом на 16 вересня 2022 року, з початку пандемії у 122 803 закарпатців встановлено діагноз COVID-19, у т.ч. 9196 дітей. Всього в області зареєстровано 2815 летальних випадків із підтвердженим діагнозом COVID-19.
Виходячи з вище вказаного вкотре наголошуємо: вакцинація, маска, гігієна рук і соціальна дистанція – доступні інструменти для профілактики коронавірусу.
Звичайно, одним із надійніших методів захисту від інфекції є щеплення. Але берегтися та бути пильними треба і вакцинованим мешканцям. Немає різниці чи людина вакцинована, чи ні, носіння маски зменшує ризик інфікуватись. Щеплена людина теж може при зустрічі з іншою людиною, яка виділяє велику концентрацію вірусу, інфікуватись, вона про це може і не знати, оскільки захворювання може перебігати в абсолютно безсимптомній формі, при цьому вона наражатиме інших на небезпеку. Якщо ви все-таки захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
Нагадуємо загальні рекомендації для громадян та суб’єктів господарювання щодо профілактики захворювання на коронавірус:
забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо);
проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом;
проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях;
дотримуватися правил респіраторної гігієни при кашлі та чханні;
не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;
обмежити масові заходи в закритих приміщеннях;
забезпечити медичні пункти необхідними засобами та обладнанням;
користуватися одноразовими масками при необхідності.
Правила використання маскою:
вона має покривати ніс і рот;
вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
міняйте маску кожні чотири години;
не використовуйте маску повторно.
Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі. Тому вкотре закликаємо громадян та суб’єктів господарювання до прояву свідомості та самодисципліни. Майбутнє без COVID-19 залежить від кожного з нас. Виконуймо правила! Не ризикуймо ані своїм здоров’ям, ані здоров’ям наших близьких!
Інформує Держпродспоживслужба