На Великоберезнянщині збудують велодоріжку в рамках спільного проєкту Закарпаття і Пряшівського краю

вересня 13 / 2022

На Великоберезнянщині збудують велодоріжку в рамках спільного проєкту Закарпаття і Пряшівського краю

Сьогодні закарпатська делегація на чолі з головою олбради Володимиром Чубірком бере участь у науковій конференції «Карпатська мобільність», яка проходить у словацькому місті Сніна. Захід організував Пряшівський самоврядний край і присвятив його обговоренню проєкту HUSKROUA «Карпатська мобільність» щодо покращення доступності в транскордонному регіоні SK-UA. Його ціль - підтримати ідею будівництва багатофункціональної туристичної велостежки у Східних Карпатах та добудови меншої туристичної інфраструктури сіл Стакчин і Улич.

Додатковими перевагами цього проекту є початок співпраці з українськими партнерами, які також мають побудувати велодоріжку уздовж дамби у селищі Великий Березний довжиною 1,9 км, промаркувати та прочистити веломаршрут протяжністю 240 км на території Ужанського національного парку та Великоберезнянської громади «Ужанська стежка», спільно розвивати потенціал, а також обмінюватись ноу-хау у сфері розвитку туристичних напрямків та супутніх послуг.

За словами учасника конференції, селищного голови Великого Березного Богдана Кирлика, 150 км туристичного маршруту уже промарковано. Завершення робіт очікується у травні 2023 року. Однак, зважаючи на воєнний стан в Україні, можливо проєкт буде продовжено.

Володимир Чубірко привітав науковців та представників Пряшівської громади і побажав плідної праці. Він зазначив, що Карпатський регіон має великий туристичний потенціал і Закарпаття зацікавлене в участі спільних з ЄС проєктів. Також він зауважив, що Карпати – відповідальність держав, на території яких розташовані гори, і вони повинні разом дбати про захист природніх ресурсів.

У заході взяли участь голова Перечинської ТГ Іван Погоріляк, начальник управління міжнародних, регіональних зв’язків облради Василь Маковський, його заступниця Уляна Гурчумелія, заступник начальника управління єврорегіональної співпраці Закарпатськоі ОВА Дмитро Мірошников та голова правління ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці» Олесандр Рейтій.

Пресслужба Закарпатської обласної ради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар