На Рахівщині розпочата масштабна робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території лісового фонду

червня 08 / 2022

Проблема стихійного засмічення лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» є значною і, на жаль, тягнеться негативним шлейфом вже впродовж багатьох років. Близькість розташування лісового фонду підприємства до населених пунктів, значне рекреаційне навантаження з великою кількістю відвідувачів та низька екологічна свідомість громадян – основна причина постійної появи сміття у лісі. Привезені недобросовісними місцевими мешканцями чи залишені туристами мішки зі сміттям часто стають об’єктом уваги небайдужих екоактивістів і виявлення таких фактів загалом негативно впливає на репутацію лісівників і місцевої влади.
☝️Непросте завдання зупинити подальше стихійне засмічення лісового фонду та вирішити складну екологічну проблему з виявлення та ліквідації наявних роками стихійних сміттєзвалищ поставив перед собою керівник ДП «Ясінянське ЛМГ» Юрій Бокшан.
💬«Взимку, цього року, приступаючи до виконання обов’язків керівника ДП «Ясінянське ЛМГ» ключовими цілями для себе визначив боротьбу з нелегальними рубками та зміцнення економічних позицій лісгоспу. Однак, після сходження снігового покриву, у лісфонді виявив ще одну проблему, яку принципово вважаю за необхідне вирішити - мова йде про стихійне засмічення лісів. Вивчаючи та аналізуючи ситуацію поводження з твердими побутовими відходами у місцевій громаді, був приголомшений небажанням місцевих мешканців і представників бізнесу правильно поводитися з продукованим сміттям і віддавати його на утилізацію офіційним надавачам послуг з утилізації відходів, шляхом укладання відповідних угод. Однозначно, що відповідь на питання «куди діваєте відходи?» зрозуміла сама по собі: у річку чи у ліс. Такий подальший хід речей для мене є неприпустимим. Саме тому, вже зараз, на рівні увіреного мені підприємства розпочав активну роботу по боротьбі зі сміттям у лісі. Зокрема мною підписано угоду про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з «Ясінянським ВЖКП» за умовами якої, згідно затвердженого графіку, з усіх лісництв підприємства здійснюється забір та вивіз сміття. Також, мною видано розпорядження «Про вжиття заходів щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ»» яким посилено контроль за в’їздом автотранспорту на території лісового фонду та передбачено проведення рейдових перевірок щодо дотримання правил перебування у лісових масивах відвідувачів. Окремий акцент поставлений на розбудову належної інфраструктури по збору сміття і встановлення необхідної кількості сміттєвих баків на відпочинкових зонах. Безпосередньо працівниками лісгоспу проводяться роботи із прибирання території та ліквідації виявлених стихійних сміттєзвалищ. Та, на жаль, дана проблема є комплексною і вирішити її без належної співпраці з органами місцевого самоврядування буде дуже складно. Тому, мною також направлено зверненя до Ясінянської селищної ради і Рахівської районної державної адміністрації з проханням сприяти вирішенню проблеми засмічення лісів, створивши належні умови для збирання та утилізації відходів на території населених пунктів Ясінянської громади. Переконаний, що для вирішення вказаної проблеми рухаюся у правильному напрямку і згодом нам вдасться побороти її і залишити для наших нащадків безпечне та чисте довкілля» - зазначає Юрій Бокшан.
👉Слова керівника вже підтверджені практичними діями: протягом травня лісівниками було прибрано узбіччя вздовж доріг загального користування, а на початку червня у Лазещинському лісництві зібрано, посортовано та передано на утилізацію до «Ясінянське ВЖКП» більше п’яти кубаметрів сміття з виявленого на території лісфонду несанкціонованого сміттєзвалища.
❕Лісівники ДП «Ясінянське ЛМГ» наполегливо просять мешканців прилеглих до лісфонду населених пунктів не засмічувати навколишні ліси, а викидати сміття на спеціально облаштовані полігони твердих побутових відходів та укладати угоди й передавати на утилізацію свої відходи офіційними надавачами відповідних послуг, які діють на території Ясінянської громади. Також, просимо голову Ясінянської селищної ради і відповідальних фахівців органу місцевого самоврядування посилити контроль за дотриманням санітарних норм і діючих правил благоустрою мешканцями населених пунктів і створити належні умови й відповідну інфраструктуру для системного збору сміття на території Ясінянської селищної ради.
❗Наголошуємо, що всі відходи є об’єктом права власності, а відповідно до положень Цивільного кодексу, власник не може використовувати право власності на шкоду правам інших осіб і погіршувати екологічну ситуацію та природні якості довкілля. Відтак, відповідно до ЗУ “Про відходи”, забороняється несанкціоноване скидання і розміщення побутових відходів на території лісового фонду. Норми статті 42 ЗУ “Про відходи” зазначають, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами. Керуючись визначеними нормами закону адміністрація та лісова охорона ДП «Ясінянське ЛМГ» буде вживати всіх необхідних заходів для притягнення до відповідальності осіб винних у засміченні лісового фонду.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар