На Рахівщині господар у себе на подвір'ї вбив змію

травня 30 / 2022

Днями на Рахівщині змія на подвір’ї місцевих жителів наробила переполоху на пів села, але як виявилося це був простий вуж. Для багатьох людей зустріч зі змією завжди завершується панікою та страхом, адже більшість людей, а особливо діти, не завжди можуть відрізнити небезпечну гадюку від неотруйного водяного вужа.


Так днями у селі Богдан натрапив у подвір’ї на вужа син Івана. Чоловік розповідає: – син так кричав, що я не міг навіть зрозуміти що сталося. Змія, змія – лише тоді зрозумів, схопив палку яка перша під руки попалася та вбив. Але вже лиш потім зрозумів що то був простий вуж, якого можна було просто викинути на вулицю.

Маленький Михайло розповів: – я так злякався що більше не хочу гратися на подвір’ї.

Як не крути, але змій бояться усі: і дорослі й діти. Проте більшість змій не несуть загрози життю людини. Втім, не потрібно забувати, що є все тика й отруйна гадюка, яка живе у наших горах Рахівщини.

Головне завдання місцевих жителів гірських районів це розрізняти Гадюку від Вужа, щоб як кажуть місцеві “добре гостити”.

“Відрізнити вужа від гадюки не складно. Саме головне у цьому ділі, взятися в руки й не боятися. Для гадюк нашого регіону характерний візерунок у вигляді зигзага темного кольору. Гадюка має повнувате тіло невеликих розмірів. Якщо ви бачите змію більшу за пів метра, то швидше за все гадюкою бути вона не може. Знову ж, якщо ви бачите змію на березі річки Тиси, то це швидше за все водяний вуж. Водяний вуж, який наразі масово зустрічається по березі Тиси, навпаки має струнке тіло та більш різноманітний візерунок. Вуж любить вигріватися на березі на каміннях, тому саме тут частіше всього їх можна і зустріти. Але є і часті випадки коли Вуж можна побачити і в подвір’ї місцевих жителів. Характерна ознака вужа – візерунок у вигляді шахівниці, звідки і походить його друга назва “шаховий вуж”. Разом із цим, у водяного вужа немає традиційних помаранчевих плям на голові, що часто плутає людей”, – розповів нам лісівник Володя.

Також Володя наголосив на тому, що вужі не несуть серйозної загрози людині, тож коли ви впевнені у тому, що перед вами звичайний вуж, не варто його вбивати чи здійснювати якісь агресивні дії. При цьому слід пам’ятати що максимум, на що здатні вужі це на невеликий укус, який майже не несе жодної шкоди окрім зараження інфекцією.

Що ж стосується гадюк, то в цьому випадку слід бути обачними та у разі неможливого “мирного” розв’язання питання з цим видом змії, необхідно викликати спеціалістів, які б могли приборкати плазуна та відвезти його якомога далі від людей.

Хочемо нагадати що літом самиці вужів шукають, де відкласти яйця: у вологі і теплі місця. Ідеально для цього підходять купи перегною, старої соломи, опалого листя, також годяться сирий мох, трухляві пеньки і мишачі нори. Тому місцевим жителям потрібно бути вкрай обережними, щоб не постраждати від укусу вужа, який повторимося не є отруйним, але може занести інфекцію, і доведеться лікуватися.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар