Новини Закарпаття

На Берегівщині напередодні Великодня провели майстер-клас із рукоділля для вимушених переселенців



Напередодні православного Великодня в будинку-музеї с. Великі Береги провели пасхальний майстер-клас із рукоділля для вимушених переселенців, які зараз живуть у селі. Організатори – співробітники громадської організації Pro Cultura Subcarpatica – таким чином хотіли порадувати родини, що змушені відзначати цьогорічний Великдень далеко від дому без глави сім’ї.

Таке заняття провели й минулого тижня і з огляду на позитивні відгуки та велику зацікавленість вирішили влаштувати ще одне з урахуванням православних звичаїв і традицій.

«На мою думку, наша організація Pro Cultura Subcarpatica прийняла правильне рішення. Адже ми запитали в переселенців, як вони готуються до свята, і нам сказали, що, по суті, ніяк, бо не мають ані настрою, ані наснаги. Водночас люди дуже зраділи й відчувають вдячність за те, що ми все ж підготували для них заняття. Ми намагаємося використовувати візерунки і техніки, які пов’язані з їхньою релігією на Закарпатті», – повідомила Адель Ґал, співробітниця громадської організації Pro Cultura Subcarpatica, відповідальна за роботу будинку-музею с. Великі Береги.


Учасники майстер-класу також ознайомилися з ботанічним садом на території закладу, де діти погралися в траві, а дорослі прослухали розповідь екскурсовода. Під час прогулянки збирали листочки рослин, щоб використати для прикрашання писанок.

Під час заняття в будинку-музеї учасники заходу мали змогу випробувати себе в різних техніках писанкарства, зокрема в розписі воском. Використовували для цього здебільшого закарпатські візерунки.


Окрім того, присутні скуштували калач, спечений у традиційній сільській печі, а також долучилися до народних ігор, з якими їх ознайомили співробітники будинку-музею.

Хоча перед заходом учасники казали, що не мають святкового настрою, під час виготовлення писанок їхній внутрішній стан змінився. Відтак люди подякували організаторам за гарно проведене дозвілля.

Захід реалізували за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі.

Перейти на сайт