Новини Закарпаття

На Закарпатті є 6 об’єктів водно-болотних угідь міжнародного значення



2 лютого світова спільнота відзначатиме Всесвітній день водно-болотних угідь. Це невеликі осередки життя рослин та організмів, що містяться у водоймищах і забезпечують екологічне здоров'я всього навколишнього середовища. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

За його словами, саме цього дня у 1971 році у місті Рамсар (Іран) екологи підписали міжнародну угоду – Конвенцію з водно-болотних угідь міжнародного значення. Її мета – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів, берегти і раціонально використовувати такі місцевості шляхом співпраці органів влади всіх рівнів на благо природи.

«Упродовж останнього століття людство не лише активно розвивалося, а й провокувало виникнення екологічних проблем, що зачіпають, зокрема, і водно-болотні угіддя. Надмірна чисельність населення, урбанізація і будівництво призвели до зменшення природоохоронної діяльності та загалом викликали проблеми з цими землями», – прокоментував Мирослав Білецький.

В Україні налічують 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, що розмістилися на площі 951,45581 тис. га. З них 6 об’єктів – на території Закарпатської області:

- «Озеро Синевир» (площа 0,029 тис. га), Національний природний парк «Синевир», Хустський район;

- «Атак Боржавське» (площа 0,2834 тис. га), ДП «Берегівське ЛГ», Берегівський район;

- «Чорне багно» (площа 0,015 тис. га), НПП «Зачарований край», Хустський район;

- «Долина нарцисів» (площа 0,256 тис. га), Карпатський біосферний заповідник, Хустський район;

- Печера “Дружба” (площа 0,00013 тис. га), Карпатський біосферний заповідник, Тячівський район;

- «Урочище Озірний – Бребенескул» (площа 1,65691 тис. га), Карпатський біосферний заповідник, Рахівський район.

«Закликаємо всіх і кожного долучитися та зробити свій внесок у збереження цінних для усіх людей водно-болотних угідь міжнародного значення», – зазначив перший заступник очільника краю.
Перейти на сайт