Ужгород долучився до створення унікального маніфесту проти домашнього насильства

листопада 25 / 2021


Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства – перша з цілої низки акцій, які відбудуться в Ужгороді упродовж загальноукраїнської кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».
Сьогодні в Ужгороді на площі Театральній усім перехожим пропонували на спеціально встановленому помаранчевому банері написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики викорінити проблему.
Працівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департаменту соціальної політики Ужгородської міськради пояснювали, що ці написи використають для соціальної реклами проти домашнього насильства, роздавали інформаційні матеріали. Завтра UNFPA Україна проведе розіграш серед дописів про цю подію у соцмережах і 3 переможці з кожного міста отримають пакунок із брендованою продукцією кампанії протидії насильству.
Такі акції сьогодні, у день старту загальноукраїнської кампанії, проходять у містах-партнерах UNFPA Україна, учасниках проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», серед яких і Ужгород.
«16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства» – щороку проводиться у багатьох країнах світу. Вона починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини, у цей час відзначаються також Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів, Міжнародний День людей з інвалідністю та ще кілька.
Перед акцією на площі Театральній у сесійній залі Ужгородської міськради представники міської координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання, протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми обговорили особливості цьогорічних заходів в Ужгороді під час акції «16 днів проти насильства».
Зокрема, заступник міського голови Вадим Борець відзначив, що особливе досягнення для нашого міста в цьому році – відкриття в грудні Кризової кімнати та Денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, постраждалих від домашнього насильства.
Розповів про ефективний досвід та здобутки таких українських міст, як Харків, Київ, Одеса. Наголосив, що потрібно об’єднати зусилля всіх органів, установ, правоохоронців, організацій, громадськості, бо у суспільстві все ще з різних причин проблема насильства здебільшого замовчується. Нині ж є всі можливості йому протидіяти, попереджувати – завдяки суттєвій підтримці і на рівні держави, зокрема, цим питанням опікується дружина Президента України Олена Зеленська, і від міжнародних програм та інституцій. Найголовнішим завданням заступник міського голови назвав донесення до людей інформації про можливості протидіяти кривдникам, отримати захист, підтримку і фахові консультації.
Старша координаторка представництва Фонду ООН у галузі народонаселення Ганна Карпаченкова відзначила, що в Ужгороді для протидії насильству вже чимало зроблено, порадила чітко окреслити цілі та перспективи на наступні 3 роки, бо тоді їх краще і швидше вдасться досягти, запевнила у подальшій методологічній і навіть фінансовій підтримці.
Директор Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іван Фленько зауважив, що у суспільстві ще дуже вкорінені стереотипи на зразок «б’є – значить любить», що жертва повинна терпіти, а всі інші – не втручатися і саме це найважче змінити.
Директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко акцентував, що Центр постійно надає дієвий юридичний захист щодо прав та інтересів постраждалим від насильства і зокрема за бажанням його зможуть отримати ті, хто скористається можливостями Кризової кімнати.
Відсьогодні і до 10 грудня в Ужгороді будуть також покази відеофільмів та соціальних роликів із прав людини, уроки-тренінги, круглі столи та тренінги для батьків в освітніх закладах, фотовиставки, лекції, флешмоби тощо.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар