Щоб зберегти професійні бігові доріжки "Авангарду" в Ужгороді, встановлять чіткі правила (ФОТО)

жовтня 02 / 2021

Зберегти якість професійних бігових доріжок і не пошкодити їх, дати можливість займатися професійним та любительським бігом охочим – цю тему обговорювали на ужгородському стадіоні «Авангард» у вівторок, 29 вересня, з ініціативи керівництва муніципального спорткомплексу.

Щоб зберегти професійні бігові доріжки "Авангарду" в Ужгороді, встановлять чіткі правила (ФОТО)
Необхідність обговорення виникла через недотримання окремими городянами елементарних правил поведінки на легкоатлетичному ядрі: хтось дозволяє собі викинути жувальні гумки; дехто вигулює собак; хтось обрав доріжки як місце, де вчити дитину кататися на велосипеді, при тому що колеса шкодять покриттю доріжки. Траплялося, що маленьких діток батьки, що пішли бігати, лишали у піску, який призначений для вправ атлетів. У піску залишилися камінці, об які могли травмуватися спортсмени. В осінній період стає актуальним і питання взуття бігунів – залишки глини на кросівках також можуть пошкодити покриття доріжки. В ідеалі у людей мало б бути змінне взуття.

«Маємо зробити усе можливе, щоб легкоатлетичне ядро, яке нині придатне для проведення професійних змагань з легкої атлетики, залишалося в такому ж стані якомога довше. Для цього повинні бути вироблені певні правила, однакові для всіх», - зауважив в.о. директора комунальної установи «Стадіон «Авангард» Ужгородської міської ради» Віктор Качур.

Власне, щоб почути думку зацікавлених осіб – спортсменів-атлетів, представників ранклабів, бігунів-любителів – і було організовано обговорення.

Окремі учасники наполягали, що доступ до доріжок має бути протягом цілого дня і обурювалися, що нині цього немає. Керівник спорткомплексу Віктор Качур нагадав, що правила вільного доступу до стадіону встановлює не адміністрація, а виконком Ужгородської міськради. На сьогодні діє рішення виконкому від 2019 року, яке визначає, що в осінній період доступ до споруд стадіону дозволяється з 07.00 до 09.00 та із 17.30 до 19.30. Користування бігунами-любителями доріжками в інший час буде не лише порушенням рішення виконкому, а й, у випадку виникнення надзвичайної ситуації чи травмування, адміністрація установи нестиме відповідальність за тренування у невстановлений час.

Щодо ідеї зробити можливість вільного доступу до доріжок протягом цілого дня, Віктор Качур зазначив, що, по-перше, на стадіоні є так звані санітарні години, коли проводиться прибирання й інші технічні роботи. Крім того, бігові доріжки є ще місцем для тренувань професійних атлетів, а також вихованців ДЮСШ. Уже цих двох обставин достатньо, що користування доріжок для бігунів-любителів не може бути протягом всього дня. Ще один нюанс, актуальний восени – освітлення. Наразі чаша стадіону всередині не освітлюється і біг у темряві – питання безпеки. Віктор Качур поінформував, що якщо вдасться запустити ліхтарі для футбольного поля (що є у першочергових планах керівництва спорткомплексу), то кілька прожекторів будуть працювати і для освітлення доріжок.

Представниця одного із ужгородських ранклабів Уляна висловила позицію, що бігунів-любителів треба підтримувати, для цього умови користування доріжками стадіону мають бути максимально простими і прийнятними. З її слів, важливо, щоб охочі займатися бігом мали максимальні умови вільно це робити на стадіоні, не зважаючи на те, належать вони до спільнот чи ні.

Представник одного із ужгородських ранклабів Орест зазначив, що із настанням осіннього періоду постає питання де власне бігати, стадіон для цього – найбільш підходяще і безпечне місце.

Депутатка Ужгородської міської ради Ірина Азізян зазначила, що для порядку на доріжках та запобігання можливих пошкоджень різних елементів легкоатлетичного ядра воно не може бути місцем, до якого мають доступ усі і без обмежень. Якщо буде введено пропускну систему на доріжки, бігуни мають ознайомитися із правилами, бути з ними згідними. Свою згоду людина засвідчує підписом, після цього отримує свою картку-ключ. Загалом картки-ключі зможуть отримати всі бажаючі бігати після своєї письмової згоди дотримуватися правил.

Окремі учасники обговорення наголосили, що якщо вже й робити обмеження у часі, то часовий проміжок вільного користування потрібно збільшити у порівнянні із тим, що діє зараз. Головний мотив: у зв’язку із роботою чи сімейними клопотами не завжди можна вкластися у ті дві години, що наразі передбачені вранці та ввечері. Після обговорення було прийнято конструктивне спільне рішення – рекомендувати виконкому міськради встановити новий графік вільного користування доріжками: 06.00-11.00 та 17.00-21.00.

Водночас обмеження щодо доступу до доріжок можуть бути і в ці години на період, коли на стадіоні проводяться навчально-тренувальні збори професійних легкоатлетів та учасників збірної України, футбольні матчі, інші заходи спорту чи дозвілля. Адже на цей час чаша стадіону передається в оренду (чи користування) організаторам подій.

Як відомо, легкоатлетичне ядро на головному стадіоні обласного центру було капітально відновлене у 2019 році. Більша частина робіт була профінансована із Державного фонду регіонального розвитку, співфінансувалися роботи й з міського бюджету Ужгорода.

Легкоатлетичне ядро «Авангарду» відповідає стандартам Світової легкової атлетики (World Athletics). Відтак на стадіоні можливо проводити змагання всеукраїнського та міжнародного рівня з легкої атлетики, а також навчально-тренувальні збори.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар