Одне яблуко в день – від семи хвороб

серпня 19 / 2021


Захищають від раку, хвороб серця і судин, старіння.
19 серпня православні християни відзначають одне з дванадцяти найбільших свят — Преображення Господнє, це свято ще називають Яблучним Спасом. Згідно з повір’ям, з цього дня можна починати їсти яблука нового врожаю, також прийнято пригощати яблуками жебраків і починати збір врожаю яблук, робити заготовки на зиму.
У народі це свято пов’язане з урожаєм. Ще в дохристи­янських віруваннях люди відзначали дату в календарі і влаштовували урочистості. Була традиція — освячувати в церк­ві не лише фрукти, а й лікуваль­не зілля, рослини, овочі. Люди також перев’язували червоною стрічкою останнє нестигле ко­лосся — в’язали Дідову (Веле­сову) бороду. У сучасному сві­ті парафіяни в церкві освячують яблука, сливи, груші, бджолині стільники…
Ще стародавні греки гово­рили про цілющі властивос­ті яблук. Та й зараз в народі хо­дить приказка: «З'їдене яблуко замінює візит до лікаря». Але коли вчені перевірили, наскіль­ки це відповідає дійсності, вия­вилося, яблуко вагою 150 грамів забезпечує лише вісім відсотків добової норми вітаміну С, два відсотки вітаміну А, а інших ві­тамінів ще менше. У чому ж тоді цілющий секрет цього фрукта? Дослідження показали, що го­ловне багатство яблук — ан­тиоксиданти. Саме ці речови­ни захищають від раку, хвороб серця і судин та від старіння за­галом. І за вмістом цих речо­вин яблука займають провід­ні позиції серед інших фруктів. І, що дуже важливо, на відмі­ну від вітамінів антиоксиданти не руйнуються при зберіганні. Вчені з Корнуельського універ­ситету США виявили, що екс­тракти яблук ефективно блоку­ють ракові клітини. Потужніший вплив має лише екстракт жу­равлини. І ще з’ясували, що максимальну кількість цілющих речовин містить яблучна шкірка. Тому ті, хто любить їсти яблука, зчищаючи шкірку, багато втра­чають.
Лікарі дійшли висновку, що не самі яблука лікують хвороби. Але з їхньою допомогою орга­нізм вже може впоратися з ба­гатьма небезпечними недуга­ми.
Яблука багаті на залізо, і ре­гулярне вживання яблук під­вищує рівень гемоглобіну, що корисно за недокрів’я і після ве­ликої крововтрати.
Вони стимулюють приплив життєвих сил, допомагають за стресів і втоми, зміцнюють сер­цево-судинну систему і покра­щують роботу мозку.
Яблука дуже корисні для гі­пертоніків, бо виводять з орга­нізму надлишкові воду і сіль, чим сприяють зниженню кров’яного тиску. Тим, хто страждає від гі­пертонії, треба щоранку з’їдати хоча б одне кисло-солодке яблуко або випивати ½ склян­ки соку із зелених яблук за годи­ну до їди.
Рослинні клітини яблук — на­туральний сорбент, вони добре виводять з організму отруту.
Цей фрукт покращує трав­лення, бо в ньому є потрібні ор­ганічні кислоти: яблучна, лимон­на, саліцилова і борна. Завдяки їм яблука стимулюють виро­блення жовчі і шлункового соку. Одне яблуко за 20 хвилин до їди гарантує хороший апетит.
Яблука допомагають худну­ти. Найкраща дієта для струн­кості — це упродовж декількох днів їсти печені яблука з кефі­ром. І навантаження на шлунок невелике, і токсини з організ­му виводяться. За ожиріння ро­блять суміш соків: 100 мл яблуч­ного, 50 мл динного, 5 мл томатного, 25 мл лимонного.
Яблука знижують рівень хо­лестерину. Достатньо з’їдати в день два-три яблука. Дієто­логи помітили, що двотижне­ва яблучна дієта зменшує на­явність цієї речовини у крові людини майже на 30%.
Зелені яблука корисніші за червоні. У них більше цінних ре­човин. До того ж вони не спри­чиняють алергії, тому їх (або сік) рекомендують давати наймен­шим дітям і вагітним жінкам.
За захворювання нирок, пе­чінки і серцево-судинних хво­роб корисні солодкі яблука, за ожиріння, діабету — кислі сорти.
Яблука здатні частково ком­пенсувати шкоду від тютюну: в них є антиоксиданти, що захи­щають легені від нікотину. У лю­бителів яблук легені працюють значно краще.
Яблука підвищують стійкість організму до дії радіації.
За вмістом йоду яблука по­ступаються лише морським продуктам. Особливо його ба­гато в насінні яблук. Якщо з’їдати в день 5−6 яблучних зер­няток, то добова потреба в йоді буде повністю задоволена.
Найціннішими є сорти «Анто­нівка» і «Семеренка», в яких всі поживні речовини зберігаються упродовж декількох місяців піс­ля того, як їх зняли з дерева.
Роксоляна Гелей, ВЗ
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар