Суспільство
1 087 Переглядів
0 Рейтинг
Одне яблуко в день – від семи хвороб
серпня
19
/ 2021
Захищають від раку, хвороб серця і судин, старіння.
19 серпня православні християни відзначають одне з дванадцяти найбільших свят — Преображення Господнє, це свято ще називають Яблучним Спасом. Згідно з повір’ям, з цього дня можна починати їсти яблука нового врожаю, також прийнято пригощати яблуками жебраків і починати збір врожаю яблук, робити заготовки на зиму.
У народі це свято пов’язане з урожаєм. Ще в дохристиянських віруваннях люди відзначали дату в календарі і влаштовували урочистості. Була традиція — освячувати в церкві не лише фрукти, а й лікувальне зілля, рослини, овочі. Люди також перев’язували червоною стрічкою останнє нестигле колосся — в’язали Дідову (Велесову) бороду. У сучасному світі парафіяни в церкві освячують яблука, сливи, груші, бджолині стільники…
Ще стародавні греки говорили про цілющі властивості яблук. Та й зараз в народі ходить приказка: «З'їдене яблуко замінює візит до лікаря». Але коли вчені перевірили, наскільки це відповідає дійсності, виявилося, яблуко вагою 150 грамів забезпечує лише вісім відсотків добової норми вітаміну С, два відсотки вітаміну А, а інших вітамінів ще менше. У чому ж тоді цілющий секрет цього фрукта? Дослідження показали, що головне багатство яблук — антиоксиданти. Саме ці речовини захищають від раку, хвороб серця і судин та від старіння загалом. І за вмістом цих речовин яблука займають провідні позиції серед інших фруктів. І, що дуже важливо, на відміну від вітамінів антиоксиданти не руйнуються при зберіганні. Вчені з Корнуельського університету США виявили, що екстракти яблук ефективно блокують ракові клітини. Потужніший вплив має лише екстракт журавлини. І ще з’ясували, що максимальну кількість цілющих речовин містить яблучна шкірка. Тому ті, хто любить їсти яблука, зчищаючи шкірку, багато втрачають.
Лікарі дійшли висновку, що не самі яблука лікують хвороби. Але з їхньою допомогою організм вже може впоратися з багатьма небезпечними недугами.
Яблука багаті на залізо, і регулярне вживання яблук підвищує рівень гемоглобіну, що корисно за недокрів’я і після великої крововтрати.
Вони стимулюють приплив життєвих сил, допомагають за стресів і втоми, зміцнюють серцево-судинну систему і покращують роботу мозку.
Яблука дуже корисні для гіпертоніків, бо виводять з організму надлишкові воду і сіль, чим сприяють зниженню кров’яного тиску. Тим, хто страждає від гіпертонії, треба щоранку з’їдати хоча б одне кисло-солодке яблуко або випивати ½ склянки соку із зелених яблук за годину до їди.
Рослинні клітини яблук — натуральний сорбент, вони добре виводять з організму отруту.
Цей фрукт покращує травлення, бо в ньому є потрібні органічні кислоти: яблучна, лимонна, саліцилова і борна. Завдяки їм яблука стимулюють вироблення жовчі і шлункового соку. Одне яблуко за 20 хвилин до їди гарантує хороший апетит.
Яблука допомагають худнути. Найкраща дієта для стрункості — це упродовж декількох днів їсти печені яблука з кефіром. І навантаження на шлунок невелике, і токсини з організму виводяться. За ожиріння роблять суміш соків: 100 мл яблучного, 50 мл динного, 5 мл томатного, 25 мл лимонного.
Яблука знижують рівень холестерину. Достатньо з’їдати в день два-три яблука. Дієтологи помітили, що двотижнева яблучна дієта зменшує наявність цієї речовини у крові людини майже на 30%.
Зелені яблука корисніші за червоні. У них більше цінних речовин. До того ж вони не спричиняють алергії, тому їх (або сік) рекомендують давати найменшим дітям і вагітним жінкам.
За захворювання нирок, печінки і серцево-судинних хвороб корисні солодкі яблука, за ожиріння, діабету — кислі сорти.
Яблука здатні частково компенсувати шкоду від тютюну: в них є антиоксиданти, що захищають легені від нікотину. У любителів яблук легені працюють значно краще.
Яблука підвищують стійкість організму до дії радіації.
За вмістом йоду яблука поступаються лише морським продуктам. Особливо його багато в насінні яблук. Якщо з’їдати в день 5−6 яблучних зерняток, то добова потреба в йоді буде повністю задоволена.
Найціннішими є сорти «Антонівка» і «Семеренка», в яких всі поживні речовини зберігаються упродовж декількох місяців після того, як їх зняли з дерева.
Роксоляна Гелей, ВЗ
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
серпня 19 / 2020