«Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»: Закарпатські рятувальники взяли участь у підсумковій польовій конференції
9 червня, на території ТК «Буковель», що в районі с. Поляниця Івано-Франківської області, відбулась підсумкова польова конференція з реалізації Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».
Головним бенефеціаром даного проєкту є Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна", а учасниками виступають Головні управління ДСНС в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях, а також Воєводська комендатура Державної пожежної охорони у Жешуві (Підкарпатське воєводство, Польща).
Спочатку учасники заходу обговорили питання, що стосувалися транскордонного співробітництва та визначили шляхи вирішення нагальних питань щодо подальшої співпраці.
Далі, між представниками Головних управлінь ДСНС в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях було організовано змагання з використанням пожежно-рятувального обладнання та спорядження, що використовується підрозділами ДСНС під час ліквідації надзвичайних подій.
Так, рятувальникам необхідно було пройти близько кілометра та піднятися на вершину гори з відповідним пожежно-технічним обладнанням (цифрова радіостанція, пожежний ствол, два рукави діаметром 51 мм, кувалда, вогнегасник ВП-5, бензопила, ноші для транспортування постраждалого та медична сумка), при цьому подалати 7 перешкод (етапів змагань).
Почали команди із силових тренажерів «Кайзер», далі долали переправу за допомогою дерев`яної колоди. Наступний етап - подолання завалів у лісі та гасіння пожежі за допомогою вогнегасника.
Окремим етапам змагань стало розрізання дерев`яної колоди за допомогою бензопили. Учасники команди повинні були відрізати 2 частини колоди по 30 см, залишити бензопилу на місці та продовжувати рух далі, й приборкати вогонь за допомогою пожежного ствола.
Завершальним етапом змагань було транспортування постраждалого до місця надання першої медичної допомоги. На місці, де здійснювалось гасіння умовної лісової пожежі, знаходився потерпілий (манекен) вагою 80 кг. Команді необхідно було наблизитись до постраждалого, зафіксувати шийний відділ хребта, далі перемістити його на спинальну дошку; де зафіксувати за допомогою всіх пасів, а тоді вже транспортувати потерпілого до фінішу.
За участь у змаганнях команди-рятувальників Головних управлінь ДСНС України у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях були нагороджені грамотами та медалями.
За словами керівника закарпатських рятувальників Романа Гудака, такі тренування є дієвими для набуття досвіду під час гасіння пожеж в складній гірській місцевості.