В Закарпатській ОДА обговорили основні напрями українсько-польського співробітництва
Про налагодження українсько-польського співробітництва, розвиток транскордонної співпраці йшлося на зустрічі заступника голови Закарпатської ОДА Іштвана Петрушки та Генерального консула Республіки Польщі у Львові Елізи Дзвонкєвіч.
Іштван Петрушка, заступник голови Закарпатської ОДА:
«Ми готуємося до відзначення 30-ї річниці Незалежності України, і у нас багато планів і завдань, які окреслив у своєму нещодавньому виступі Президент України. Одне з них – реалізація президентської Програми «Велике будівництво». Йдеться про будівництво нових об’єктів, реконструкцію старих. Особливо головна увага приділена сфері охорони здоров’я. Це і реконструкція онкологічної лікарні, обласного центру нейрохірургії та неврології, ремонтні роботи у Берегівській ЦРЛ, що є спільним українсько-угорським проєктом, ремонт приймальних відділень лікарень».
Іштван Петрушка наголосив, що пріоритетними завданнями органів влади є розвиток підприємництва, туризму, легкої промисловості, агропромислового сектору. Один із основних - розбудова пунктів пропуску, розвиток прикордонної інфраструктури.
Заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка повідомив, що на засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики затвердили «План заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021–2023 рр».
Закарпатська область на розбудову 9 пунктів пропуску повинно отримати рекордну суму – 2 мільярди 695 мільйонів гривень. Розпочнуть роботи з пункту пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», далі – «Лужанка-Берегшурань».
Керівництво Закарпатської області спільно з делегацією Підкарпатського воєводства обговорили питання щодо тимчасового функціонування ПП «Лубня-Волосате» для пішохідно-велосипедного перетину кордону у весняно-літній період. Він сприятиме розвитку транскордонного туризму.
Наразі, у зв’язку з пандемією, робота у цьому напрямі призупинена, однак, за умови стабілізації ситуації з коронавірусною хворобою українська сторона готова відновити переговорний процес.
Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул Республіки Польща у Львові:
«Маємо надію на добру співпрацю та раді розглядати різні проєкти. Ми знаємо, що керівники наших воєводств зорієнтовані на співпрацю із Закарпаттям. Це напрям з великим потенціалом, і Польща зацікавлена, щоб ця співпраця посилювалася. Розуміємо, що через коронавірусні обмеження ми можемо робити менше, ніж раніше. Однак з огляду на нашу довгорічну співпрацю, маємо надію що вона не зменшиться».
Учасники зустрічі вирішили, що проведуть спільний українсько-польський бізнес-форум. Це дасть змогу ознайомити польських підприємців з економічним і туристичним потенціалом Закарпаття.
Іштван Петрушка від імені голови ОДА Анатолія Полоскова подякував пані Генконсулу за передачу нового пожежно-рятувального автомобіля, спеціального обладнання та спорядження закарпатським рятувальникам, що стало можливим у межах українсько-польського співробітництва та реалізації спільного проєкту фундації «iHELP Institute» та Управління ДСНС України у Закарпатській області.
Заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка зазначив, що на сьогодні одним з головних завдань влади є завершення реформи децентралізації в області та створення спроможних територіальних громад. З цією метою йде налагодження ефективного зв'язку між головами територіальних громад та органів виконавчої влади для прийняття успішних рішень під час роботи ТГ. Передусім – у сфері інвестицій та реалізації державних програм.
Учасники зустрічі:
Іштван Петрушка – заступник голови Закарпатської ОДА;
Роман Хайнас – начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва облдержадміністрації;
Мирослав Денис – представник МЗС України у м.Ужгород;
Еліза Дзвонкєвіч – Генеральний консул Республіки Польща у Львові;
Томаш Коваль – консул з політичних та економічних питань.