До уваги водіїв Закарпаття: чому восени трапляється багато ДТП

жовтня 12 / 2020
Восени трапляється більшість ДТП і винуватець цього – дощ. Навіть сніг не створює стільки проблем, як ця стихія. В сиру погоду аварійність значно зростає. Щоб звести небезпеку до мінімуму, треба знати причини, яких уникати.

Travel24 розповість вам про підступність сирої погоди восени, яка призводить до аварійних ситуацій на дорозі.


Контролюйте видимість
Якщо дощ не перетворюється у зливу, то він не обмежує огляд, але волога, яка з повітря осідає на склі автомобіля – так. Запотівання погіршує оглядовість, і щоб обмежити це явище, потрібно тримати килимки й сидіння сухими, скла зсередини чистими, а одне з вікон – відкритим.

Не забувайте про зміну погоди

Деякі водії, сидячи в теплому затишному салоні, не розуміють, що погодні умови за вікном машини змінилися і міняють їзду автомобілем не в кращу сторону. Вони продовжують їздити так само, як і при ясному сонці: швидко, з різкими маневрами, без запасу інтервалу і дистанції. В результаті, як тільки виникає позаштатна ситуація, яка потребує негайної реакції і дій кермом і педалями, автомобіль втрачає управління.

Зважайте на слизьку поверхню
Волога на дорозі при плюсовій температурі не робить рішучого впливу на керованість, але от якщо дощ інтенсивний, а швидкість машини перевищує 40-60 км/год, то недалеко і до аквапланування. Не перевищуйте розумної швидкості в сильний дощ. А в міських умовах, через мокрі дороги частіше трапляється інша неприємність: колеса ковзають на шарі опалого листя.
Стежте за пішоходами на дорозі
Пішоходи у дощ поспішають скоріше потрапити в будівлі або машини, менше дивляться по сторонах, а іноді й не мають можливості повноцінно це зробити. В результаті – несподівана поява людини прямо перед машиною. Тому в дощ водій, який побачив людину з наміром перейти дорогу, повинен розуміти ситуацію так, ніби людина машину не бачить.

Будьте пильні за кермом!


Категорія : Суспільство


Залишити Коментар