Заповненість лікарень, ріст захворювання та порушники карантину: подробиці брифінгу в Закарпатській ОДА

жовтня 10 / 2020
Заповненість лікарень, ріст захворювання та порушники карантину: подробиці брифінгу в Закарпатській ОДА
Перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба на брифінгу повідомив щодо ситуації із захворюванням на коронавірус в краю.

Олег Коцюба поінформував, що наразі в Закарпатській області фіксують 40% заповненості всіх лікарняних ліжок, додав, що на сьогодні в резерві є 1500 ліжок по області. Із усіх захворілих 30% становлять пенсіонери. Загалом показник кількості випадків на 100 тис. населення на Закарпатті нижчий, ніж по Україні.

Перший заступник голови ОДА також наголосив, що на регіональній комісії підбили підсумки роботи в цьому напрямку окремо по кожному району, висунуто жорсткі вимоги там, де недостатньо вживали заходів, наприклад, це стосується Мукачівського району, де до цього часу не була створена мобільна бригада для виїздів по району і збору зразків біоматеріалів для тестування. Така бригада там працювала лише у Мукачеві.

До теми: Результати засідання Закарпатської обласної регіональної комісії ТЕБ та НС

Ріст захворюваності на коронавірус фіксується в Великоберезнянському, Свалявському районах та в місті Ужгород. Олег Коцюба додав, що на Свалявщині, зокрема, вже відреагували - заборонили заходи понад 50 осіб, проводити масові заходи можна лише на відкритому просторі.

Олег Коцюба наголосив, що порушення карантину фіксували в закладах громадського харчування та торгівельних закладах, у транспорті також було помічене нехтування носінням масок.

Щодо шкіл - про перехід на дистанційне навчання не йдеться. Олег Коцюба зазначив, що лише в семи закладах освіти зараз проводиться дистанційне навчання. Загалом наразі на Закарпатті на коронавірус хворіють 87 учнів і 102 працівники педагогічного складу закладів загальної і середньої освіти.

"Ковід нікуди не зник, він поширюється активно. Це можна бачити і в інших районах України. Елементарне носіння масок і користуваннгя антисептиками значно знижує кількість нових захворювань, нових госпіталізованих. Хочу наголосити, що крім адміністративної відповідальності, існує за порушення вимог карантину і кримінальна відповідальність - за наражання на небезпеку інших співмешканців. Наприклад, це стосуються людей, які порушують умови самоізоляції; прикладом цього є і той факт, коли людина не повідомляє своє місце роботи, що унеможливлює моніторинг медиками тих, з ким контактував захворілий", - підкреслив Олег Коцюба.

Олег Коцюба навів яскравий приклад м Чоп, який перебував у червоній зоні, і лише жорсткі заходи там дали змогу зменшити показники захворювання і перейти у "жовту" зону.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар