Кабмін анонсує будівництво нового аеропорту на Закарпатті

вересня 09 / 2020
Кабмін анонсує будівництво нового аеропорту на Закарпатті

Ще один аеропорт на Закарпатті вирішив побудувати Кабінет міністрів, але де саме, поки невідомо.

Будівництво злітно-посадкової смуги профінансує держава, також до реалізації проєкту залучать приватних інвесторів, повідомив голова Державного агентства інфраструктурних проєктів України Кирило Хом’яков у Facebook.

Розвиток туризму на Закарпатті став передумовою для будівництва нового аеропорту в регіоні. Зараз є тільки один аеропорт — в Ужгороді. Проте його можливості обмежені складністю злету та посадки через територію Словаччини. Також аеропорт не може обслуговувати літаки класу В737/А320. Тому уряд прийняв рішення про доцільність будівництва ще одного аеропорту на Закарпатті. Відповідно до плану будівництва, довжина посадкової смуги сягатиме 2500 м. Також цей аеропорт буде мати можливість приймати літаки класу В737/А320, що не може робити ужгородський. Летовище зможе приймати 200-300 тис. людей на рік з можливим збільшенням до 500-600 тис.З нового аеропорту можна буде полетіти в українські міста Київ, Дніпро, Харків, Одесу. Також у Польщу; Угорщину; Чехію; Італію; Іспанію; Туреччину; Єгипет.

Будівництво нового аеропорту, за прогнозами, коштуватиме близько 4 млрд грн. Злітно-посадкову смугу побудують на державні гроші, а будівництво терміналу профінансує приватний інвестор. Кабмін запланував виділити всього 3 млрд державних грошей. Приватні інвестиції становитимуть близько 1 млрд грн. 2020 року на проєктування та будівництво з держбюджету виділять 30 млн грн.

До 2023 року аеропорт планують побудувати. Місце будівництва поки невідоме. Для його вибору потрібно врахувати безліч умов, таких як наявність червонокнижних рослин і тварин у регіоні, зручність будівництва посадково-злітної смуги та інше. Перелік можливих місць сформують після аналізу аерофотозйомки регіону.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар