Як влада Ужгорода вбиває громадські проекти через бажання отримати грошові відкати

вересня 07 / 2020
Як влада Ужгорода вбиває громадські проекти через бажання отримати грошові відкати
Чому затягнулася реалізація проекту будівництва скейт-парку в Ужгороді

Бюджет громадських ініціатив є позитивним нововведенням. Громадяни об'єднуються в групи, розробляють громадський проект, визначають його кошторис і подають на конкурс, де за нього голосують ужгородці. Якщо проект набирає певну кількість голосів і стає одним із переможців, то проект втілюється в життя з бюджету.

Але ужгородська влада занадто корумпована, щоб все проходило так, як передбачено законодавством.

Ось лише один приклад - проект з будівництва скейт-парку в Ужгороді. Так уже сталося, що європейський Ужгород залишається таки провінційним, бо є єдиним обласним центром в Україні, де немає скейт-парку. І це при тому, що скейт-бординг вже є олімпійським видом спорту і у нас в Ужгороді багато підлітків займаються цим видом спорту. Ну, не так щоб професійно займалися, але достатньо подивитися на площу перед драмтеатром в Ужгороді все стане зрозуміло - десятки підлітків катаються на скейтах.

Так от, проект будівництва скейт-парку в Ужгороді ініціатори подали на конкурс Бюджету громадських ініціатив ще в 2018 році. Це був хороший проект на 500 тисяч грн. Навіть мер Ужгорода Богдан Андріїв ще в липні 2017 року сказав, що скейт-парк побудують. Члени виконкому погодилися виділити землю під парк на Православній набережній. Але раптово проект не набрав потрібної кількості голосів.

Можливо і набрав би, але владі не був цікавим цей проект, бо з нього мало що можна було вкрасти, - кажуть скейтери.

І вже наступного року бюджет проекту з якогось дива виріс до 1,5 млн. грн. І тепер він вже без проблем переміг.

Влада навіть визначила місце - Боздоський парк.

Владі став цікавим цей проект, бо вже було солідне фінансування, з якого може перепасти чимало відкату. А тепер увага! Подібний проект в Тячеві коштує - 170 тисяч грн. Мінімальний скейт-парк можна побудувати і за 90 тисяч гривень. Принаймні такі пропозиції є від фірм в інтернеті.

Найбільший скейт-парк в Україні, який побудували в Одесі, коштував трохи менше 1,5 млн. грн.

Схоже, наша ужгородська влада взяла по максимуму.

Однак, не все так просто. Потрібно ж ще домовитися з фірмою, яка будуватиме скейт-парк, про відкати. І тут почалися проблеми. І ось вже тривалий час проект так і не реалізовують. А ініціаторів, які подали проект на конкурс, весь час змушують переписувати кошторисно-будівельну документацію. На це вже пішли чималі кошти, а перспективи дуже туманні.

При цьому варто зазначити, що скейт-парк в Ужгороді можна було побудувати і без громадського бюджету, бо знайшлися інвестори, які готові були вкласти в цей проект власні кошти і потрібно було лише погодження на виділення земельної ділянки і ще деякі бюрократичні сприяння. Але з нашою владою про таке наразі без конверта погодити неможливо, тому інвестор покинув ідею.

І інвестори, і скейтери сподіваються, що ситуація поміняється після найближчих виборів, коли нинішня корумпована влада буде скинута.

Василь Коваль для Prozak.info
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар