На Закарпатті сільські школи часто розміщені у пристосованих будівлях і роками чекають ремонтів

вересня 04 / 2020
На Закарпатті сільські школи часто розміщені у пристосованих будівлях і роками чекають ремонтів
На Закарпатті сільські школи часто розміщені у пристосованих будівлях і роками чекають ремонтів. Цього не скажеш про Тячівську об’єднану громаду, де заклади освіти у селах з року в рік все більше модернізують.

В оновлених школах учні і навчаються краще, переконують вчителі. Запорукою успішного навчального процесу є не тільки майстерність учителів, а ще й умови, в яких школярі здобувають знання. До початку 2020-2021 навчального року капітальний ремонт проведено у школах сіл Лази та Тячівка.

Відремонтувати школу у Лазах допомогли чеські партнери з дружнього краю Височіна. Корпус початкових класів Лазівської школи розташований у пристосованій будівлі колишнього радгоспу. Тут навчаються 206 учнів перших-четвертих класів. Жодних суттєвих ремонтів у закладі ніколи не проводили.

Зміни почалися лише з часу створення Тячівської об’єднаної громади. Невдовзі розпочнеться благоустрій шкільного подвір’я: його замостять бруківкою, замінять паркан. У майбутньому корпус планують капітально оновити і всередині/ Є у планах і облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям на території закладу.

У приміщеннях основних корпусів минулого року за рахунок місцевого бюджету і спонсорів зробили ремонти внутрішніх приміщень та вбиралень, Та назріла проблема – класи у пристосованих приміщеннях стають затісними для школярів, а кабінетів і зовсім немає. Тому у громаді міркують над добудовою закладу.До оновленої школи Першого вересня пішли і наймолодші жителі Тячівки.

Минулого року тут оновили частину будівлі/ Цього року роботи продовжили. Загальна їх вартість склала понад 2 мільйони гривень. Мільйон на ремонт школи отримали як субвенцію на розвиток окремих територій у відповідь на звернення до уряду народного депутата України Василя Петьовки. У школах Лазів та Тячівка заплановані на цей рік роботи практично завершені. В інших освітніх закладах громади вони ще в процесі.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар