На Берегівщині спіймали у кадр рідкісну сову (ФОТОФАКТ)
Про загадкову сову сипуху пишуть на сайті"BeregovoToday.
Більшість наших сов гніздяться один раз на рік - весною. Осіннє гніздування дуже рідкісне і цікаве явище, властиве сипухам. На початку червня, в околицях Великої Бакти, нам вдалося знайти гніздо сипухи. Воно знаходилось у невеликій ніші під дахом. У гнізді було троє пташенят (старше - тижневого віку). При огляді на початку серпня, гніздова ніша виявилась вже порожньою, а троє птахів спостерігались поблизу (можливо, пара дорослих сов і пташеня).
Неподалік, в просторій бетонній ніші, ми знову виявили кладку яєць. Другу кладку! Самиця насиджує кладку після знесення першого яйця. Самець полює і годувати самку, а поблизу гнізда завжди робить харчовий резерв (миші, полівки). 8-08-20 в кладці було 3 яйця, "продовольчі запаси" відсутні. 25-08-20 кладка містила вже 9 яєць і знову не було надлишку гризунів. Можливо, харчі крадуть дорослі пташенята сипух з першого виводку?
Відомо, що хижі птахи після того, як пташенята покинуть гніздо, ще довго ними опікуються. У сипух, які здатні приступити до другої кладки, виникає надзвичайна ситуація": самиця насиджує кладку, самець полює і годує самку. Хто ж опікується молодими пташенятами? Пташенята, які ще не набули досвіду в полюванні, змушені триматись поблизу гнізда, випрошуючи у батьків їжу, можливо, обкрадають самицю (прирікаючи її на голодну дієту).
Щоб наблизитись до розуміння таємничого світу сов, потрібно облаштувати гніздо сипухи вебкамера.