Рятувальники Закарпаття перевіряють лісові господарства краю

серпня 18 / 2020
Рятувальники Закарпаття перевіряють лісові господарства краю
На виконання рішення протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 62 у державі, та зокрема на Закарпатті, тривають перевірки протипожежного стану та готовності до гасіння пожеж держлісгоспів. Загалом на Закарпатті з початку року зафіксовано 64 пожежі у лісових масивах. Найбільша кількість – 27, сталась на території обслуговування ДП «Воловецьке лісове господарство», яке сьогодні інспектували фахівці ДСНС Закарпаття.

У ході перевірки протипожежного стану будівель, споруд та території господарства, а також його готовності щодо профілактики та гасіння можливих лісових пожеж було виявлено суттєві порушення пожежної безпеки, зокрема: у будівлях шляхи евакуації захаращені, більшість з наявних вогнегасників непридатні до використання, відсутні вказівники на шляхах евакуації, плани евакуації оформлені з порушенням та потребують коригування. Тривалий час не проводилась ревізія електрогосподарства, в приміщеннях використовується велика кількість подовжувачів та електроспоживачів, наявні скрутки на електричних дротах, в приміщенні актової зали використовуються світильники з лампами розжарювання без захисних ковпаків. У коридорі адміністративної будівлі допускається паління без обладнання відповідного місця для цього, що є грубим порушенням правил пожежної безпеки.

Боєздатність підрозділів лісової охорони щодо гасіння пожеж знаходиться на низькому рівні. Пожежний модуль не готовий до дій за призначенням, є розкомплектованим, не має відповідної кількості пожежних рукавів та ствола. Фахівці, що використовують цей модуль, не дотримуються заходів охорони праці та не використовують засоби захисту. Відсутня нормативна комплектація протипожежним інвентарем. Кількість мінералізованих смуг (протипожежних розривів) у лісах менша від запланованої.

За наслідками проведеної перевірки керівнику ДП “Воловецьке лісове господарство” буде вручено акт з відображенням виявлених порушень правил пожежної безпеки та необхідністю їх усунення у найкоротші терміни. До посадових осіб буде застосовано заходи адміністративного впливу.

У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар