Понад 200 закарпатців склали іспит для отримання водійського посвідчення під відеонаглядом (ВІДЕО)

липня 28 / 2020
Понад 200 закарпатців склали іспит для отримання водійського посвідчення під відеонаглядом (ВІДЕО)

Новий наказ міністерства про обов’язкову відеофіксацію почав діяти 17 липня. Ввели зміни для тих, хто може отримати водійські права.

Об 11 годині Вікторія Рябак почала складати теоретичний іспит для отримання водійського посвідчення. В авдиторії розмістили камеру, яка й фіксувала весь процес. Екзамен, під час якого дівчина зробила дві помилки, тривав 20 хвилин.

"Було важко зосередитися, — розповіла Вікторія, — але питання були легкі доволі, тому якщо зосередитися, подумати добре, то можна їх скласти й без помилок навіть. Звернула увагу на відеокамери, але вони мені не заважали, бо навчання в університеті також проходить із відеокамерами, тому я вже звикла".

Відеокамера фіксує весь процес іспиту, її не вимикають, каже адміністратор територіального сервісного центру в Ужгороді Іван Хила. Знімають і теоретичну, і практичну частини. Визначили й тривалість останньої.

"Раніше не було чітко встановлених часових рамок, тобто адміністратор приймав іспит – перевіряв основні навички кандидата на водія для допуску до їзди. Тепер встановлені часові рамки: перший етап на майданчику – не менше 10 хвилин, другий в умовах дорожнього руху згідно маршруту – не менше 20 хвилин", — пояснив адміністратор сервісного центру.

Іван Хила розповів: знімати на камеру іспит для отримання водійського посвідчення почали торік у грудні. Однак відеофіксація тоді була необов’язковою. Наразі ж відмовитися не можна. Якщо ж людина відмовляється проходити іспит з відеофіксацією, то, за словами Івана Хили, є підстави для недопущення її до практики або до складання іспиту на перевірку знань правил дорожнього руху.

Згідно з правилами, підтвердити навички керування тепер можна документом на право власності транспорту іншого з подружжя і документами, наприклад, про позику чи оренду. Також, якщо ви відкриваєте дві і більше категорій, теорію складаєте один раз. Є й інші зміни.

Прессекретарка регіонального сервісного центру МВС Закарпаття Віра Кельба пояснила: "Тепер при отриманні категорії ВУЕ, С1Е, СЕ, D1Е і DЕ стаж можна підтвердити за наявності будь-якої із категорії В, С, D, С1, D1".

Відеозапис іспиту зберігають у територіальному сервісному центрі три місяці. Результати можна оскаржити протягом 10 робочих днів.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар