Про вступну кампанію до закладів вищої освіти у 2020 році

липня 21 / 2020
Про вступну кампанію до закладів вищої освіти у 2020 році
В Закарпатській ОДА повідомили про, те що вступна кампанія 2020 року до закладів вищої освіти розпочалася в Україні із оприлюднення загальних Умов прийому, які затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 № 1285 „Про затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році? (зі змінами від 04.05.2020 № 591).

Аналогічно наказом Міністерства освіти і науки України від 30.10.2019 № 1350 затверджено Умови прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти України в 2020 році.

Зауважимо, що правила вступу розміщено на вебсайті кожного закладу освіти, і вони діють протягом календарного року.

Вступна кампанія до закладів фахової передвищої освіти (коледжі) для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра розпочалася прийомом заяв і документів 30 червня 2020 року. Уже 23 липня за результатами вступних іспитів та співбесіди, запланованих з 14 до 21 липня, буде сформовано рейтинговий список вступників. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться не пізніше 18:00 29 липня; за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше ніж 31 липня, додаткове зарахування – не пізніше ніж 31 серпня.

Звертаємо увагу, що цьогоріч змін зазнали терміни проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти. Усі дати відтерміновано на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації. Так, для вступників на основі повної загальної середньої освіти реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня, прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.

Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проведені з 1 до 12 серпня.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету (за державним замовленням) здійснюються не пізніше 12:00 27 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги (подача вступниками документів) до зарахування на місця державного замовлення до 18:00 31 серпня. Зарахування вступників за кошти державного бюджету (за державним замовленням) проводиться до 5 вересня, а зарахування на контрактну форму навчання до 30 вересня.

Вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами здобуття освіти подають заяви тільки в електронній формі, крім визначених Умовами прийому випадків. Вступники можуть подати до п’яти заяв на місця державного замовлення в закритих та відкритих конкурсних пропозиціях. У кожній заяві зазначається її пріоритетність, при цьому показник пріоритетності 1 (один) означає найвищу пріоритетність. У заяві вступники вказують конкурсну пропозицію із зазначенням спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації, освітньої програми) та форми здобуття освіти.

У 2020 році вузи приймають сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Водночас з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише сертифікати 2018, 2019 та 2020 років. При цьому вступник може подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018 та 2019 років або ж усі одного року).

Також збереглися пільги при вступі для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО і абітурієнтів з Криму і Донбасу.

Обираючи заклад і спеціальність, слід звернути увагу і на вимоги щодо необхідного мінімального бала ЗНО. Зокрема, на спеціальності „стоматологія? та „медицина? мінімальні значення кількості балів з другого та третього предмета не можуть бути менше 150 балів. На спеціальності „право?, „публічне управління та адміністрування?, „міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії?, „міжнародні економічні відносини? та „міжнародне право? вступник повинен мати конкурсний бал не менше 140, на спеціальність „фармація, промислова фармація? не менше 130. Для участі в конкурсному відборі на місця державного замовлення або для можливості переведення на навчання за державним замовленням конкурсний бал вступника повинен бути не менше 125.

Усім абітурієнтам наголошуємо, що з 21 липня 2020 року Міністерство освіти і науки України чергуватиме на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України щодо вступу 2020. На питання громадян щодо цьогорічної вступної кампанії відповідатимуть фахівці МОН з питань вищої та середньої освіти, а також щодо ЗНО – представник УЦОЯО:

Алла Рибалко, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН;

Тетяна Запорожець, головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН;

Ірина Кирпань, провідний спеціаліст відділу інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО.

Пряма телефонна лінія працюватиме з 14:00 до 16:00 за номером 15-45.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар