В Ужгороді з'явилось власне іменне пиво (фото)

червня 30 / 2020
В Ужгороді з'явилось власне іменне пиво (фото)
Ужгород має власне іменне пиво. Крафтова пивоварня Yuber відкрилася ще наприкінці минулого року. У листопаді працювати почали у тестовому режимі, у грудні пивоварня отримала ліцензію.

А потім прийшов коронавірус і зіпсував масштабні плани. Проте виробництво набирає обертів, і незабаром пивоварня планує запрацювати на повну потужність.

«Почали з того, що привезли каміон продукції -12 сортів солоду з Чехії, Німеччини та США, - каже господар пивоварні. -- Я купив в одних з найкращих виробників пива в Чехії технологію та рецептуру», -- розповідає Юрій Бережник,власник крафтової пивоварні.

У приміщеннях із солодом сторожами- коти. Продукція недешева і дуже якісна, миші йдуть не гірше, ніж клієнти на пиво. Юрій Бережник коротко пояснює процес пивоваріння та демонструє обладнання: «30 градусна рідина закачується у чан, 2 години проходить температурні режими, щоб була ферментація. Потім надходить у чани для фільтрації, знову у варочний чан і з додаванням хмелю. Після того, як пиво зварене, міряється рівень цукру, рідина охолоджується. вариться, після чого пиво готове, міряється цукор, готове можна охолоджувати.

Ми не працюємо поки що 100%, бо обладнання дуже дороге. Запускаємося поступово, потужність пивоварні - 300 тис.літрів, наразі ми виготовляємо 100 тис. літрів. Якби не було коронавірусу, ми б працювали на повну потужність. Три місяці карантина нас вбили і незрозуміло, коли це все закінчиться. Але все влаштовано так, що у будь-який момент ми можемо довстановити обладнання і розширити виробництво».

У пивоварні спеціальна базальтова підлога, яка не піддається впливу кислот та іншим руйнівним процесам. Так само багато інших речей, які витримують агресивне середовище. Ще одна технологія, яку застосували в Yuber: по спеціально встановлених каналах готове охолоджене пиво надходить безпосередньо у паб, ресторан та боулінг-клуб. При цьому рідина не нагрівається і відсутні зайві впливи.

З початку реалізації ідеї ужгородці зіштовхнулися з купою скептиків, але хотіли зробити справді якісний продукт, за який не соромно. «Я беру повну відповідальність за свій продукт. Я не мав завдання зробити тільки пивоварню, продавати кудись пиво і не відповідати за продукт. Пивоваріння, особливо крафтове, -- це культура, до котрої Україна лише йде. Ми на початковій стадії. Потрохи крафтові виробники забирають ринок у не дуже чесних пивоварвів –монополістів, які під себе зробили закони з купою перепон для малих виробників, - каже Юрій Бережник. -- Я розраховував на одну суму. Думав впишемся у 300-400 тис. євро, коли приїхали чехи пояснили, що потрібно мінімум 700-800 тис.євро. У результаті на все пішло півтора мільйона євро».

Ще одна гордість поваварні Yuber –професійна бар-стійка, встановлена чеським підприємством, яке має 97 світових патентів та ліцензію на виготовлення такого обладнання у середній та західній Європі. Відтепер пиво від найкращих європейських пивоварів за найкращими світовими технологіями в Ужгороді. Тут виготовляють 7 сортів пива. Одне з них, яке вже стало візитівкою - «Ужгородське пиво» 10% – м'яко охмелений світлий, класичний лагер, який вариться з використанням гіркого сорту хмелю «Магнум», що дає терпку обволікаючу гіркоту і тонкий аромат.
В Ужгороді з'явилось власне іменне пиво (фото)
В Ужгороді з'явилось власне іменне пиво (фото)
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар