На Закарпатті розпочався «сезон тиші»

квітня 02 / 2020
На Закарпатті розпочався «сезон тиші»
З метою охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин в період їх масового розмноження з 1 квітня до 15 червня 2020 року на території області триватиме “сезон тиші”.

Від сьогодні державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області, представники правоохоронних органів, із залученням державної лісової охорони та службою державної охорони об’єктів природно-заповідного фонду, проводять спільні заходи з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням природоохоронного законодавства щодо забезпечення охорони середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції диких тварин у період тиші на території Закарпатської області.

Згідно ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» у період тиші забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції тварин.Згідно ст. 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин передбачено накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн та на посадових осіб — від 850 до 1190 грн. Також невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1190 грн.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області закликає дотримуватись вимог природоохоронного законодавства та бережно ставитись до середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар