Продуктові набори та предмети першої необхідності для соціально незахищених громадян

березня 25 / 2020
Продуктові набори та предмети першої необхідності для соціально незахищених громадян

Олексій Гетманенко: «Разом з волонтерами, підприємцями-благодійниками ми забезпечимо соціально незахищені категорії населення продуктами харчування та предметами першої необхідності.»

В.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Олексія Гетманенка провів робочу зустріч із директором департаменту соцзахисту ОДА Михайлом Петрішкою. Обговорили питання максимального убезпечення цієї категорії осіб від зараження серйозною недугою. А саме – забезпечити їх найнеобхіднішим, аби як найменше виходили на вулицю, менше відвідували магазини і аптеки.

- Впевнений, багато хто вже убезпечив своїх батьків, бабусь, дідусів від зайвих відвідувань магазинів та інших місць масового скупчення людей. Заздалегідь забезпечили своїх близьких необхідними продуктами і ліками. Та не забуваймо і про одиноких літніх людей, осіб з інвалідністю, які прикуті до ліжка. Тому необхідно консолідувати всі зусилля і соцзахисту, і підприємців, і волонтерів, громадських благодійних організацій, аби не залишати цих людей на одинці з бідою. Подбати про їх безпеку та доставку харчів ті ліків, - наголосив керівник краю.

Михайло Петрішка поінформував, що в області кількість одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують допомоги, становить 12312 осіб. Для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, територіальними центрами соціального обслуговування Закарпаття для надання соціальних послуг залучено 829 працівників.

Олексій Гетманенко зауважив, що людей потрібно заспокоїти, пенсії, різні види допомог надаватимуть вчасно, за несвоєчасну сплату комунальних платежів, штрафи не стягуватимуть. У найближчий час відбудеться селекторна нарада за участі всіх керівників районів, профільних служб з відповідними дорученнями, виконання яких перебуватиме на особистому контролі очільника Закарпаття.

Довідково: Понад 10 мільйонів пенсіонерів України, із щомісячною пенсією до 5 тис грн, у квітні отримають одноразову виплату у розмірі 1 тис грн. Таку виплату також отримають більше 400 тисяч громадян, які отримують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії. З травня 2020 року планується проведення індексації трудових пенсій на 11%, гарантоване підвищення пенсій отримають близько 7 мільйонів пенсіонерів. Також з травня буде встановлено щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 500 гривень 1,5 мільйонам пенсіонерів, яким виповнилося 80 і більше років.

Пресслужба ОДА
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар