На Закарпатті триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

лютого 27 / 2020
26 лютого, під головуванням заступника голови ОДА Ольги Травіної відбулося чергове засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування та громадськості.
 На Закарпатті триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

«У рамках виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 - 2026 роки, в області розроблений Регіональний план заходів, затверджений розпорядженням голови ОДА. З метою його реалізації створена і працює наша робоча група, склад якої не є сталим і ми можемо його змінювати у відповідності до наших потреб», - зазначила відкриваючи засідання Ольга Травіна.

Ольга Травіна наголосила, що деінституціалізація – це у першу чергу розвиток соціальних послуг профілактичного характеру, які мають працювати на трьох рівнях. «Перший, загальної превенції, стосується, по суті, усіх сімей. Це забезпечення для сімей базових соціальних і медичних послуг, запровадження Програми відповідального батьківства, проведення інформаційно-просвітницьких кампаній. Другий спрямований на попередження потрапляння дітей до інтернатів. Це раннє виявлення сімей, які потрапили у складні життєві обставини, їхній патронат, реабілітаційні послуги та інклюзивна освіта для дітей з інвалідністю тощо. І третій рівень, який стосується дітей, котрих уже помістили в інтернат, – це реінтеграція їх у біологічні сім’ї чи влаштування в альтернативні форми сімейного виховання – прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу», - повідомила вона.

Начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна доповіла про стан виконання у 2019 році Регіонального плану заходів із реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Закарпатській області на 2019-2026 роки, наголосила на досягненнях, озвучила проблеми та окреслила завдання на 2020 рік. Зокрема зазначила, що наразі на території області діють 26 закладів інституційного догляду та виховання дітей, де утримуються 1958 дітей.

Директор Закарпатського центру соціальних служб Наталія Романюк розповіла про впровадження на території області послуги патронату над дитиною як альтернативи закладам інституційного догляду та допомоги біологічним батькам подолати життєві труднощі.

Представник Громадської ради при ЗОДА Маріан Токар наголосив на необхідності залучення ресурсу громадських організацій та кафедри соціальної роботи у напрямку покращення надання соціальних послуг, підготовки осіб, які бажають взяти на виховання дитину.

Присутні активно обговорили актуальні для області проблеми, пов’язані із впровадженням деінституціалізації, готовність кожної структури до змін. Погодилися, що пріоритетними у 2020 році мають стати наступні напрями: створення системи якісних і ефективних послуг на рівні громад, що відповідають базовим потребам дітей і сімей з дітьми, з метою попередження розлучення дітей з біологічною родиною, зменшення як кількості дітей в установах інституційного догляду, так і зменшення кількості самих установ, забезпечення дітей-вихованців закладів інституційного догляду, послугами, необхідними для реінтеграції в суспільство.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар