У Хусті готуються стати центром потужної міської ОТГ

лютого 20 / 2020
У Хусті готуються стати центром потужної міської ОТГ
Місто Хуст – одне з п’яти міст обласного значення в Закарпатській області
Відповідно формування тут спроможної за всіма критеріями об’єднаної територіальної громади є важливим кроком децентралізаційної реформи на Закарпатті.

Саме тому 19 лютого 2020 року відбулась чергова планова виїзна консультація до Хустської міської ради консультанта з правових питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Олега Лукші, консультантки з бюджетних питань Юлії Траньович і консультанта з комунікацій Станіслава Данка. Участь у консультаційній робочій зустрічі взяли міський голова Хуста Володимир Кащук, секретар міської ради Володимир Ерфан, а також заступник міського голови Василь Сабадош.

Під час консультаційної робочої зустрічі обговорювались не тільки межі та склад, а й рівень спроможності майбутньої Хустської міської ОТГ. Згідно поточного проєкту Перспективного плану територій громад Закарпатської області, потенційна Хустська міська об’єднана територіальна громада, за словами Олега Лукші, може стати однією з найпотужніших громад регіону та бути конкурентною з Ужгородською та Мукачівською громадами, бо включатиме не менше 7-8 суміжних і сильних сільських громад.

Водночас, Хустський міський голова Володимир Кащук наголосив на необхідності подальших консультацій з боку експертів Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ з метою не лише завершення розробки Стратегії розвитку міста Хуст на період до 2027 року, але й розширення цієї розробки на суміжні сільські територіальні громади, які уже нині можуть приєднуватися до Хустської міської територіальної громади за чинним Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Втім, до чергових місцевих виборів у жовтні 2020 року, які центральна влада має намір провести уже на реформованій територіальній основі базових існуючих та проєктних ОТГ, залишилось всього півроку. Саме тому зростає цінність збалансованого і узгодженого всіма зацікавленими міськими, селищними та сільськими радами регіону Перспективного плану територій громад Закарпатської області, інформує Закарпатське РВ АМУ.


Закарпатське РВ АМУ
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар