Позачергова сесія Закарпатської обласної ради: ухвалили важливі рішення

лютого 12 / 2020
Позачергова сесія Закарпатської обласної ради: ухвалили важливі рішення

Сьогодні, 11 лютого, відбулося засідання позачергової сесії обласної ради VІІ скликання, яке зізвав очільник облради Михайло Рівіс у спеціальному порядку у зв’язку з винятковими подіями, що відбулися минулого тижня у м. Мукачеві та в області. Йшлося на пленарному засіданні не тільки про це.

Сесія відзначилася великою кількістю чітких запитань з боку депутатів і грунтовними відповідями доповідачів по кожному з них. Та все по порядку.

Розпочинаючи роботу, головуючий М. Рівіс наголосив, що у світлі резонансних подій, які мали місце в Мукачеві та в Нижніх Воротах, обласна рада, як представницький орган всього краю, не може стояти осторонь, а її депутати повинні мати можливість, у межах своїх повноважень, висловити позицію з приводу питань, які турбують жителів краю. Крім цього, наразі одним із найбільш пріоритетних питань, яке особливо тривожить громадськість, є впровадження реформи медичної галузі. Тож з огляду на це – друге питання, ініційоване депутатами до розгляду, стосується стану підготовки до реформування медичної галузі в області. Також пропонується погодити Перелік автодоріг загального користування місцевого значення Закарпатської області з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання на 2020 рік.

Відтак головуючий традиційно запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих у війні на Сході України, які віддали своє життя за незалежність України, а також згадав імена трьох відомих закарпатців, які цими днями відійшли у вічність, а це – Устич Сергій Іванович, Чомоляк Юрій Михайлович та Скакандій Василь Юлійович, висловивши співчуття рідним і друзям.

Завершивши процедуру відкриття, М.Рівіс відповідно до регламенту роботи скерував сесію у ділове русло. Депутати виступали, вносили пропозиції.

Тож до порядку денного були внесені питання: «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Закарпатської області», «Про вжиття заходів щодо реалізації медичної реформи у Закарпатській області», «Про погодження переліку автодоріг загального користування місцевого значення Закарпатської області». Також у сесійній залі було запропоновано розглянути як невідкладні ще два питання: з ініціативи Василя Скрипа – «Про Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської обласної ради на 2020-2021 рр.» та з ініціативи Петра Грицика – «Про заходи, що вживаються облдержадміністрацією з приводу цінової політики на природній газ та його транспортування».

З першого питання інформував Олександр Канцідайло – начальник Головного управління Нацполіції в Закарпатській області. Він докладно розповів про ситуацію в Мукачеві зі стріляниною на одній із міських вулиць, у результаті якої двоє людей поранені. Розпочато кримінальне провадження за фактом замаху на умисне вбивство та за фактом незаконного поводження зі зброєю. Зазначалося, що у Мукачеві посилено заходи безпеки, призначено чотири службові розслідування, керівництво Мукачівського відділу поліції відсторонено та призначено фахівців з інших регіонів, тощо.

З інформацією з цього ж питання також виступив Володимир Гаврилюк – прокурор Закарпатської області. Він детально розповів про заходи з протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, у сфері земельних, лісових ресурсів тощо. Та відмітив, що вжито багато заходів і стабілізовано криміногенну обстановку за окремими категоріям злочинів у краї, чого вдалося досягти завдяки консолідації зусиль усіх правоохоронних органів. При цьому зазначив, що виходячи з останніх подій у Мукачеві, доводиться констатувати, що робота з виявлення, документування та розкриття кримінальних правопорушень цієї категорії на неналежному рівні, а про випадки незаконного зберігання значної кількості вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин, взагалі не йдеться. Не переконливими виглядають і показники зменшення кількості тяжких злочинів. Послабилася робота правоохоронних органів щодо попередження, розкриття та розслідування злочинів так званої загальної кримінальної спрямованості. Тому прокуратурою області ведеться системна робота щодо аналізу стану злочинності та розроблення комплексних заходів для ефективної протидії кримінальним проявам.

Йшлося і про слабке матеріально-технічне забезпечення Нацполіції та брак досвідчених кадрів.

Після виступів обидвох керівників правоохоронних органів, засідання сесії продовжилось у формі діалогу «запитання-відповіді», в якому найактивнішу участь взяли: Мирослав Білецький, Василь Кошеля, Віктор Русин, Петро Добромільський, Іван Куцина, Золтан Лендєл, Василь Дем’янчук, Інгрід Туріс та ін.

«Реакція Міністра МВС України Арсена Авакова була блискавичною, прокуратура області тримає ці питання на контролі, депутати облради хочуть неупередженого, фахового розстеження та стабілізації ситуації в нашому туристичному краї», – наголосив М.Рівіс.

Відтак було ухвалено рішення з метою врегулювання та стабілізації ситуації в області звернутися до Президента України та Міністра ВСУ.

Не менш жваво обговорили депутати питання щодо Переліку автодоріг загального користування місцевого значення Закарпатської області, які пропонуються ремонтувати за рахунок розподілу субвенції з державного бюджету місцевому бюджету області у 2020 році та про вжиття заходів щодо реалізації медичної реформи у Закарпатській області. З першого інформував – директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ облдержадміністрації Едуард Мадяр, з другого – директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Єлизавета Біров. Обидва питання підтримані депутатами, однак дискусії були гарячими.

Особливо з питань медичної реформи. Як підкреслив М. Рівіс, воно зумовлене неодноразовими зверненнями та зустрічами упродовж останнього часу до обласної влади і представників медичної галузі, і громадськості краю з вирішення наболілих проблем під час реформування медичних закладів, а їх чимало. З цього ж питання, – далі вів Михайло Михайлович, – надійшло клопотання від керівника фракції ВО «Батьківщина» Олександра Кеменяша з проханням звернутись до Уряду в частині збереження медичної субвенції до кінця 2020 року для визначення раціональної моделі системи закладів охорони здоров?я в Закарпатській області. Депутати Василь Скрип, Роман Шніцер, Юрій Паканич, Петро Грицик, Андрій Шекета, Інгрід Туріс назвали ініціативу слушною та запропонували звернутися до вищого керівництв країни з проханням відтермінувати саму реформу та обговорити з громадськістю попередні тарифи на гарантовані медпослуги.

Михайло Рівіс запропонував створити робочу групу і до чергової сесії напрацювати чіткі пропозиції з проблемних питань, з якими зіштовхнулася медицина краю в процесі медичної реформи.

Заслухали також інформацію голови правління ПАТ «Закарпатгаз» Віталія Шатила щодо цінової політики на природній газ та його транспортування і в результаті жвавої дискусії вирішили розглянути це питання на найближчій сесії.

На завершення пленарного засідання позачергової сесії Михайло Рівіс подякував колегам-депутатам за конструктивну роботу та небайдужість до нагальних проблем рідного краю.

Пресслужба облради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар