Австрійські дипломати і бізнесмени зацікавилися Закарпаттям

лютого 11 / 2020
Австрійські дипломати і бізнесмени зацікавилися Закарпаттям
10 лютого, в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступниця голови ОДА Ольга Травіна, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці зустрілися з Торговим Радником Посольства Австрії в Україні Габріелє Газельсбергер та представниками австрійських компаній.
– Обласна державна адміністрація надає великого значення вашому приїзду і роботі в регіоні, – сказав, вітаючи високих гостей, Олексій Гетманенко. – Не секрет, що на початках нашої незалежності, у 90-і та на початку 2000-х років, системні інвестиції австрійського капіталу у лісову та деревообробну галузі, комунальну та туристичну інфраструктуру сприяли динамічному переводу регіональної економіки на ринкові засади. Під патронатом торгової місії та представників австрійської еліти (Шенборни, Габсбурги, Хіппи) провадилися засідання Трейд-клубу, значимі культурно-мистецькі акції, встановлювалися контакти між регіонами і університетами обох країн (Бургенланд, Штирія) та бізнес-структурами (торгові палати, індустріальні парки – Магна, Грац). На жаль, не всі напрацьовані контакти вдарилося зберегти. Тому ваш нинішній візит, сподівася, надасть нового динамічного поштовху нашим двостороннім відносинам.
Йосип Борто наголосив, що одним з пріоритетів обласної ради є зміцнення транскордонного співробітництва. Закарпаття має тісні контакти з багатьма регіонами країн ЄС, перш за все, звісно, сусідами, однак плідно співпрацює також з краями Чехії, Німеччини, Литви. «Тож сподіваємося й на плідну взаємовигідну співпрацю й з австрійським землями, оскільки маємо багато чому у вас повчитися. Наші краї схожі за кліматом і рельєфом, пріоритетом економіки Австрії також є туризм, який може стати ключовим і у наших стосунках. Також ми зацікавлені у залученні австрійських інвестицій у деревообробну галузь нашої області», – зазначив Йосип Борто.
Директор Інституту регіонального розвитку УжНУ Володимир Приходько розповів про наукові і студентські зв’язки вишу з австрійськими навчальними закладами і поділився можливістю залучення вчених УжНУ до розробки «дорожної карти» співпраці Австрії та Закарпаття.
Габріелє Газельсбергер та представники австрійських компаній поділилися: Закарпаття цікаве тим, що знаходиться на кордоні з Євросоюзом, має значний потенціал у туристичній, технічніх галузях, сфері туризму та рекреації. Великі можливості відкриває також співпраця у науковій галузі, оскільки в Ужгороді працює потужний університет.
Австрійські дипломати і бізнесмени зацікавилися Закарпаттям

– Сподіваюся, результатом вашої роботи регіоні і нашої зустрічі буде перезавантаження усієї системи економічних контактів, відкриття інноваційних проектів у галузях економіки знань, зеленої економіки, інфраструктури і туризму, сталого розвитку, співпраці територіальних громад, – сказав, підсумовуючи зустріч, Олексій Гетманенко. – І тут добру роль відіграють накопичений досвід, логістичні переваги, європоцентрична ментальність регіону. Ми зацікавлені представити вашим бізнесменам конкретні проекти у сферах будівництва доріг, авіаперевезеннях, поводженні з твердими побутовими відходами, розвитку рекреаційних комплексів тощо. Для узгодження позицій бізнесу з двох країн пропоную провести спільний бізнес-форум на якому представники влади і підприємці зможуть обмінятися конкретними інвестиційними планами.
Сторони домовилися створити робочу групу для підготовки пропозицій та підготовки такого форуму.
Пресслужба ОДА
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...