В облдержадміністрації проведено робочу нараду з питання патронажу осіб, звільнених з місць позбавлення волі

лютого 05 / 2020
В облдержадміністрації проведено робочу нараду з питання патронажу осіб, звільнених з місць позбавлення волі
04 лютого 2020 року об 11.00 год. в приміщенні облдержадміністрації (м. Ужгород, пл. Народна, 4, каб. №313) було проведено робочу нараду з питання патронажу осіб, звільнених з місць позбавлення волі відповідно до Закону України „Про пробацію”, на якій розглянуто та обговорено наступні питання:

Розгляд Закону України „Про соціальні послуги” від 17.01.2019 №2671-VIII.
Організація заходів соціального патронажу відносно бездомних та соціально дезадаптованих осіб, які після звільнення з місць позбавлення волі з тих чи інших причин не мають власного житла та визначеного місця проживання, оскільки спеціалізовані установи й заклади (центри соціального житла, спеціальні гуртожитки тощо) на території області відсутні.
Можливість направлення вищезазначеної категорії звільнених осіб до спеціалізованих установ системи соціального захисту населення районних та міських рад, зокрема сектору обліку та нічного перебування бездомних осіб, відділень постійного або тимчасового проживання територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) органів місцевого самоврядування, як суб’єктів соціального патронажу, що надають відповідну допомогу особам, звільненим від відбування покарання з випробуванням.
Можливість створення Програми залучення осіб, звільнених з місць позбавлення волі до громадських робіт через відповідні центри зайнятості.
Участь в обговорені прийняли: директором департаменту соціального захисту населення, заступником голови спостережної комісії – Петрішка Михайло Михайлович, начальник філії ДУ „Центр пробації” в Закарпатській області – Мураль Віталій Володимирович, директор Закарпатського обласного центру зайнятості – Фущич Юрій Іванович, представники духовенства та громадських організацій.

Інформативно

Протягом 2019 року по обліку територіальних підрозділів органу пробації пройшло 2707 (у т.ч. 121 неповнолітній) засуджених осіб, з них:

засуджених до покарання у виді позбавлення права займати певні
посади або займатись певною діяльністю – 111 осіб;

засуджених до покарання у виді громадських робіт – 159 осіб,
засуджених до покарання у виді виправних робіт – 21 особа,
засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням – 2416 осіб (у т.ч. 120 неповнолітніх).
Також:

225 осіб засуджених до покарання у виді штрафу;
правопорушників на яких накладено адміністративне стягнення у
виді громадських робіт – 227;

232 порушника на яких накладено адміністративне стягнення у виді
суспільно корисних робіт.

Так, станом на 28.12.2019 року на обліку в територіальних підрозділах

філії перебуває 1617 засуджених осіб, з них:

засуджених до покарання у виді позбавлення права займати певні
посади або займатись певною діяльністю – 62 особи;

засуджених до покарання у виді громадських робіт – 63 особи;
засуджених до покарання у виді виправних робіт – 15 осіб;
засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням – 1477 (у т.ч. 49 неповнолітніх).
Також:

36 осіб засуджених до покарання у виді штрафу;
правопорушників на яких накладено адмінстягнення у виді громадських робіт – 28;
116 порушників на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт.
На виконання надійшло 1412 ухвал суду щодо складення досудової доповіді, надано 1136 висновків про можливість виправлення без позбавлення волі або обмеження волі на певний строк.

В рамках пенітенціарної пробації, згідно спільного Наказу від 03.04.2018 року № 947/5/467/609/280 щодо участі уповноважених органів з питань пробації в процесі підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк з адміністрацій установ виконання покарань (слідчих ізоляторів) до структурних підрозділів філії Центру пробації в Закарпатській області за 2019 рік надійшло:

55 повідомлень-запитів щодо можливості проживання засуджених за обраним ними місцем проживання після звільнення, з яких, за результатами перевірки органом пробації, до адміністрацій установ виконання покарань (слідчих ізоляторів) надіслано 42 позитивні відповіді, 4 листа для уточнення даних та стосовно 10 осіб, у зв'язку із неможливістю їх проживання після звільнення з місць позбавлення волі за обраними адресами, до департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації, для пошуку можливого іншого місця проживання після звільнення, скеровано відповідні запити. Із них стосовно 6 осіб надано відповіді про відсутність на території області центрів соціальної адаптації звільнених осіб чи закладів для бездомних осіб, щодо 1 особи надано відповідь про наявність родичів, які в змозі прийняти її до себе на проживання після звільнення, стосовно 2 осіб дане питання буде розглянуто на засіданнях спостережних комісій та ще по 1 особі відповідь поки не надійшла;
12 повідомлень-запитів щодо можливості трудового влаштування засуджених після звільнення, з яких, згідно інформації наданої Закарпатським обласним центром зайнятості населення, після звернення 11 особам буде надано відповідну допомогу в працевлаштуванні, 1 особу прийнято на роботу ФОП.
13 повідомлень-запитів стосовно засуджених осіб віком до 35 років з метою організації соціального супроводу, з яких до адміністрації установи виконання покарань (слідчого ізолятору) надіслано 12 позитивних відповідей, стосовно 1 вживаються заходи щодо надання їй соціального супроводу.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар