У рамках робочого візиту на Закарпаття делегація Краю Височина Чеської Республіки відвідала Хустський і Тячівський райони

січня 24 / 2020
 У рамках робочого візиту на Закарпаття делегація Краю Височина Чеської Республіки відвідала Хустський і Тячівський райони
У частині візиту їх супроводжували голова облради Михайло Рівіс, депутат облради Мирослав Білецький, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський та ін.

Михайло Рівіс відзначив, що «за роки співпраці із Закарпаттям, а це 12 –ий рік поспіль на умовах співфінансування (50х50), такі відвідини набули регулярного характеру та переросли у міцну дружбу. Відбуваються перемовини з керівними органами виконавчої та самоврядної влади, працівниками різних установ та організацій з питання співробітництва у різних сферах життя. Цього разу на розгляд подано понад 20 проєктів. Тож, як мовиться, вибирати є з чого».

Так, у м. Хуст, який є давнім партнером Краю Височина, чеські гості завітали у ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, де директором Оксана Ерфан. Тут йшлося про створення кабінету чеської мови для її вивчення місцевими школярами. Для реалізації цього проєкту вже відібрано вчителя, який навчатиме дітей мові, сформовано групу школярів, а чесько-українські словники, які привезли гості з Височини, допоможуть у навчанні. Оксана Ерфан подякувала всім, хто допомагає реалізувати гарну ідею.

Хустський міський голова Володимир Кащук зі свого боку висловив гостям слова щирої подяки за співпрацю. А голова крайового уряду Височини Зденек Кадлец наголосив, що кожен відвіданий об’єкт -цікавий для співпраці. Однак «цей проєкт для нас особливий тому, що вивчення чеської мови на території Закарпаття не лише нагадає нам про нашу спільну історію, а й дозволить творити спільне майбутнє», – мовив він.

Відтак гості поїхали у с. Залом, де оглянули проєкт для співпраці –ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ст., де торік на паритетних умовах вже проведено заміну вікон на теплозберігаючі, а також у с. Бороняво, що на Хустщині. В останньому – йшлося про утеплення фасаду загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

За словами Мирослава Білецького, така співпраця є важливою для підтримки та розвитку місцевих громад. Тим більше, що чеські партнери демонструють щирість у дружбі та позитивний приклад взаємовигідного співробітництва.

У Тячеві делегацію приймали голова ОТГ Іван Ковач та секретар міської ради Іван Кричфалушій, які спільно оглянули запропонований проєкт – ремонт та утеплення будівлі початкової школи у с. Лази.

За підсумками огляду об’єктів, які були запропоновані у 2020 році, чеські партнери ще довго ділилися думками щодо них і можливими варіантами їх реалізації.

Виконавчий апарат облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...