«Різдвяна історія ослика Хвостика» отримала премію імені Михайла Лучкая

січня 23 / 2020
«Різдвяна історія ослика Хвостика» отримала премію імені Михайла Лучкая
У попередні роки премією імені М.Лучкая були відзначенні праці відомих дослідників сакрального мистецтва Михайла Приймича, Михайла Сирохмана, істориків Володимира Мороза, Романа Офіцинського, Людвіга Філіпа.

Цього року премію імені М.Лучкая очільник Мукачівської греко-католицької єпархія владика Мілан вручив ужгородському письменнику Олександру Гаврошу за дитячу повість «Різвдяна історія ослика Хвостика». Як зазначив єпископ, книжка справила на нього незабутнє враження і саме таку літературу слід пропагувати для дитячого читання. З ініціативи владики сто примірників книжки були закуплені для потреб Мукачівської єпархії, а повість озвучили на ужгородському «Радіо 7».
«Різдвяна історія ослика Хвостика» отримала премію імені Михайла Лучкая

Автор «Різвдяної історії ослика Хвостика» зізнався, що рішення про присудження премії стало для нього несподіванкою. «Я дуже шаную постать Михайла Лучкая, навіть написав про нього оповідання, -- розповідає Олександр Гаврош. -- Думаю, що така увага журі до дитячої повісті викликане ще й тим, що сучасних дітей дуже важко зацікавити художньою книжкою. А тут несподівана і водночас повчальна історія, написана про реальних персонажів, які живуть поміж нас. Бо навіть сам головний герой книжки ослик Хвостик -- не вигаданий, а цілком реальний. Він мешкає в духовному центрі на Ужгородщині і тисячі дітей, які туди приїжджають на літні канікули, із задоволенням з ним приятелюють».
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...