Тячівська міська рада про публікації у соціальних мережах

січня 23 / 2020
Тячівська міська рада про публікації у соціальних мережах
Тячівська міська рада вже не один рік користується сторінкою у соціальній мережі Facebook «Тячівська міська рада Закарпатської області», де висвітлює публікації з офіційного сайту https://tyachiv-city.gov.ua/. Таким чином, інформація поширюється на більшу аудиторію. Звичайно, що адміністратор сайту слідкує за коментарями як на сайті, так і у соціальних мережах. Сповіщення від дописувачів про адміністративні порушення розглядаються та не залишаються без уваги. В останній час декілька користувачів соціальної мережі Facebook викликають нас коментувати свої публікації. Так, ми розглядаємо публікації, в яких є згадування про міську владу чи події в нашій громаді, але вважаємо недоцільним коментувати дописи, які є неправдивими чи «замовленими».

Окрім того, відповідно до правила частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані діяти виключно на підставі, у спосіб та в межах повноважень передбачених Конституцією та законами України.

Діючим законодавством передбачено різноманітні форми взаємодії органів місцевого самоврядування з населенням, як-от: надсилання звернень та запитів у порядку передбаченому законами України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації», громадські слухання, звіт міського голови перед виборцями, тощо. Проте, такої форми спілкування з населенням як використання соціальних мереж законодавство не передбачає.

Виходячи з цього, публікації соціальних мереж, містячи в собі інформацію неперевіреного характеру, не можуть бути об’єктом реагування органу місцевого самоврядування. Для цього в Україні функціонують правоохоронні органи (органи поліції, прокуратура, Служба Безпеки України) , які зобов’язані надавати правову оцінку публікаціям в соціальних мережах, в тому числі й щодо діяльності органу місцевого самоврядування.

Для прикладу розглянемо допис на сторінці Facebook «Тячівщина активна про перевірку Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області їдальні ФОП Продан М.В. (с.Округла, вул.Шкільна, 32) , тобто їдальні в Округлянській ЗОШ І-ІІ ст. (https://www.facebook.com/groups/2041282886175992/permalink/2168184323485847/).

Перевірку ініціював Влад Зайцев 23.09.2019 року через Тячівський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатської області, щодо ознак порушень законодавства про захист прав споживачів ФОП Продан М.В.

31 грудня 2019 року дописувач – Влад Зайцев пише: «Ось такий новорічний подарунок прийшов мені нині. Все ж таки незалежна комісія обіцяна мені головою ОТГ Іван Ковач виявилась не такою незалежною як головне управління держспоживслужби» та вказує на відповідь Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області щодо перевірки їдальні ФОП Продан М.В. (с.Округла, вул.Шкільна, 32).

Так, перевірка Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області відбулася і за словами самого Влада Зайцева більш незалежна ніж місцева.

Ми надаємо користувачам можливість побачити Постанову по справі про адміністративне правопорушення №58, в якій вказуються порушення, а саме: ФОП Продан М.В. допустила ВІДСУТНІСТЬ НА ВИДНОМУ ТА ДОСТУПНОМУ МІСЦІ КУТОЧКА ПОКУПЦЯ З ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО НАЙМЕНУВАННЯ ВЛАСНИКА АБО УПОВНОВАЖЕНОГО НИМ ОРГАНУ, ВІДСУТНІСТЬ АДРЕСИ І НОМЕРІВ ТЕЛЕФОНІВ ОРГАНІВ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ, ВІДСУТНІСТЬ МЕНЮ. Див Постанову

Більшість підписчиків сторінки «Тячівщина активна» вважають, що недоліки були пов’язані з неякісним харчуванням, на якому так наголошує дописувач. Але в Постанові, не вказано такі адміністративні порушення. Перевірку ініціювала не Тячівська міська рада і в комісію не входили працівники міської ради! Перевірка була незалежною, як і підтверджує В.Зайцев!

Окрім того, після першого ж звернення Влада Зайцева на сторінці у Facebook про неякісне харчування в Округлянській школі, відділ освіти наказом (https://rada.info/upload/users_files/04053766/41941113c28c4a113909450bba43c9ed.pdf) створив комісію громадського контролю за організацію харчування учнів у закладах загальної середньої освіти Тячівської міської ради Закарпатської області. Членами комісії за згодою стали і незалежні особи: Поковба О.М. - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тячівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області та Велеган О.М. - головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Тячівської міської ради Закарпатської області». За даним наказом до перевірки залучені і представники батьківської громадськості.

За весь цей час тільки Влад Зайцев стверджує, що в їдальні неякісне харчування. Всі інші батьки претензій не мають. Чому? Відповідь Влада: «бо бояться». А що бояться? Округлянці, що ви боїтеся? Ваших дітей можуть ображати вчителі із-за того, що ви вказали на недолік? Чому батьки учнів, які харчуються, ЖОДЕН за весь цей час не вказав, що неякісно? Не віримо, що батьки більше бояться чим люблять і турбуються про своїх дітей. Батьки, напишіть свої коментарі. Округлянці, висловіть свою думку.

Наголошуємо, що КОЖЕН ЖИТЕЛЬ НАШОЇ ГРОМАДИ МОЖЕ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ НА СВОЄ ЗВЕРНЕННЯ: ОСОБИСТЕ ЧИ ПИСЬМОВЕ у формі, визначеній Законом України «Про доступ до публічної інформації»: коментарі на публікації через офіційний сайт - https://tyachiv-city.gov.ua/) або на електронну адресу - [email protected]

Наша адреса: м.Тячів, вул.Шевченка, 2 – працюємо щодня, окрім вихідних з 8.00 до 17.00, обідня перерва з 12.00 по 13.00 год.

Прийомні дні

Ковач Іван Іванович – міський голова – понеділок з 10.00 по 16.00

Кричфалушій Іван Іванович – секретар ради – вівторок з 9.00 по 16.00

Клебан Іван Ярославович – перший заступник міського голови – середа з 9.00 по 16.00

Мийсарош Тіберій Степанович - заступник міського голови – четвер з 9.00 по 16.00

Решетар Ольга Василівна – керуюча справами (секретар) апарату виконавчого комітету – п’ятниця з 9.00 по 16.00.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар