Сьогодні в Ужгороді відбудеться судове засідання щодо скасування дозволу на будівництво ВЕС на Боржаві

січня 23 / 2020
Сьогодні в Ужгороді відбудеться судове засідання щодо скасування дозволу на будівництво ВЕС на Боржаві
Йдеться про судове засідання у справі визнання дій ДАБІ протиправними та скасування виданого нею дозволу на скандальне будівництво 34-х гігантських вітряків, які планують розмістити на унікальному Боржавському хребті.

В четвер, 23 січня о 9:00, Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням Сергія Гаврилка проведе засідання у резонансній справі щодо визнання дій Державної архітектурно-будівельної інспекції протиправними і скасування виданого нею дозволу на будівництво ВЕС на Боржавських Полонинах.

Рішення у цій справі очікувалось ще на минулому засіданні, яке відбулось 27 грудня 2019 р.

Однак під час постановлення судового рішення за наслідками розгляду справи виникла необхідність у з’ясуванні обставин, що потребують додаткової перевірки та надання додаткових доказів, а саме необхідно з’ясувати, зокрема обставини з приводу неврахування (чи врахування) відповідачем під час видачі спірного дозволу питання щодо під’їзних шляхів до місця розташування об’єкта будівництва. Вказана позиція була висловлена під час судових дебатів представником позивача адвокатесою Н.Майстренко.

З огляду на вищевикладене, з метою повного, всебічного та об’єктивного розгляду справи по суті, враховуючи неможливість об’єктивного вирішення спору без надання додаткових доказів, суд поновив судовий розгляд справи на підставі статті 227 КАС України.

Тобто суд має на меті додатково з’ясувати наявність у забудовника правових підстав для використання земельних ділянок під будівництво під’їзних шляхів і технологічних проїздів для ВЕС, а також під прокладання кабелів. Тож на наступному засіданні представники ДАБІ і ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» мають надати суду відповідні документи.

Основними порушеннями, на які посилається позивач ГО «Міжнародний інститут людини і глобалістики «Ноосфера», є наступні: забудовником не були виконані екологічні умови, прописані у висновку з оцінки впливу на довкілля (які є обов’язковими до виконання); на момент розгляду ДАБІ заяви забудовника було відкрито два судових провадження, що стосуються планованої діяльності – згідно законодавства, у таких випадках розгляд документів зупиняється; територія планованого будівництва призначена для рекреації та туризму, а не для будівництва вітроелектростанцій; територія будівництва накладається на об’єкт Смарагдової мережі – природоохоронної території, що перебуває під захистом міжнародних правових актів.

Тема скандального проекту будівництва на одній з найбільш привабливих і найдовших гірських полонин Карпат стала резонансною не лише на Закарпатті, але і по всій Україні. Спільнота «Врятуй Боржаву» об’єднує любителів гір – місцевих мешканців, а також науковців, туристів, пілотів, лижників, велосипедистів та інших активних верств населення з усіх регіонів нашої країни.

Аби наглядно продемонструвати шкоду, яку незворотньо нанесе вітропарк Боржаві в разі розміщення на хребті вітряків, оприлюднив на своїй сторінці Іштван Цап: «На перших етапах проекту формуються майданчики для будівництва фундаменту та монтажу вітряка. Враховуючи надзвичайно круті схили полонини, особливо на ділянці від Великого Верху до Стою, розміри ділянки надзвичайно важливі з метою оцінки того, скільки треба буде «зрізати» з хребта для їх облаштування. Враховуючи дуже круті (35’-45’) схили облаштування вищенаведеної ділянки можливе десь на глибині від 20 м (!) від вершини хребта – в результаті отримаємо в хребті «діру-котлован» глибиною 20 м, шириною 48 м і довжиною 90 м. Від Стою до Великого Верху необхідно облаштувати 10 (!) таких штучних котлованів. Очевидно, що десь на такій же глибині необхідно буде прокласти дорогу, яка з’єднає між собою майданчики.

Обсяг земляних робіт при облаштуванні одного майданчика такого розміру – приблизно 40 тис куб м (десь 5000 од самоскидів типу КАМАЗ).

Щодо фундаменту під вітряк. Обсяг виїмки грунту при облаштуванні фундаменту одного ВЕУ — 1400 куб м. Для перевезення такої кількості землі необхідно задіяти десь 200 од самоскидів типу КАМАЗ. Глибина плити фундаменту – 4 м., глибина паль під фундаментом – 15-20 м. Для фундаменту і паль необхідно понад 1000 куб м бетону – понад 140 міксерів-бетономішалок. При цьому необхідно врахувати, що вага одного такого міксеру – понад 30 т. Загальна вага одного фундаменту з врахуванням використаної арматури становить понад 2000 т – вага десь 1500 легкових авто середнього класу.

І найголовніше. Водоносні шари на полонині Боржава залягають на глибині 5-15 м. Враховуючи, що для облаштування будівельного майданчика треба зрізати десь 20 м. хребта, а глибина самого фундаменту 19-24 м. (4 м. плита, 15-20 м. — палі), водоносні шари будуть знищені повністю. Казковий водоспад Шипот знищимо своїми руками…»

Аби зупинити ймовірну руйнацію та знищення перлини Карпат, усіх небайдужих запрошують на судове засідання, яке відбудеться за адресою: м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, 21, справа № 260/1058/19 (біля готелю «Ужгород»).


Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...