Боротьба за екологію: Мукачівці зможуть здати сміття на переробку прямо біля своїх будинків

січня 17 / 2020
Боротьба за екологію: Мукачівці зможуть здати сміття на переробку прямо біля своїх будинків
Свідомі містяни закликають сортувати відходи, і окрім того, що вчать як саме це слід робити – допомагають зі збутом. 25 січня в місті над Латорицею вторсировину можуть забрати прямо з-під вашого будинку. Що для цього треба, знають журналісти «М-Студіо».

В Україні 96% відходів не переробляються. Люди, споживши певний товар, упаковку просто викидають, не турбуючись про те, куди сміття потрапляє далі. В нашій країні це здебільшого сміттєзвалища. Там відходи гниють та забруднюють екосистему. Але сміття можна переробляти знову в ресурс – і робити з нього нові речі. Для цього його треба навчитися сортувати і здавати на переробку. Наразі не так багато мукачівців цим займаються. Ми запитали містян, що потрібно для того, аби вони все ж таки почали його сортувати.

Загалом мукачівці не проти сортування і готові це робити, проте чекають на ініціативу «зверху». А поки місцева влада думає, як навчити людей сортувати сміття – небайдужі громадяни беруть ініціативу в свої руки і намагаються вчити містян розумно поводитися з відходами.

Ми вже розповідали про Ксенію Медведєву, яка у фейсбуці ділиться інформацією стосовно того, як почати сортувати сміття. Як зазначає дівчина, є чимало громадян, які б хотіли цим займатися, однак не знають, куди подіти відходи, а тому 25 січня їм пропонують здати зібрану вторсировину біля свого будинку!

Заявки приймають до 22 січня. В спеціальній групі в месенджері йдуть подальші деталі. Вторсировинамає бути чистою та сухою, зібраноювідповідно до створеного списку. Також відходи мають бути поділені на загальні категорії: макулатура (все розібране, плоске), скло, пластик – зім’ятий (окремо від напоїв, окремо від хімії), метал. Віддавати можна в чому зручно – пакет, коробка, тощо.

Нагадаємо, пунктів прийому вторсировини в Мукачеві є кілька. Найбільший – на вулиці Крилова. В минулих випусках про нього ми вже розповідали.

Додамо, що в день збору можна буде здати і батарейки – до 20 одиниць з особи! Разом з тим, бажаючі зможуть зробити добровільний внесок на коробку для батарейок. До речі, невдовзі таку встановлять в одному з магазинів міста. Де і коли саме – повідомимо у наших наступних випусках.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...