На Закарпатті стартував Фестиваль національних культур України

грудня 11 / 2019
На Закарпатті стартував Фестиваль національних культур України
В Ужгороді розпочався Фестиваль національних культур України під гаслом: „Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття”, організаторами якого виступили Міністерство культури, молоді і спорту України та Закарпатська обласна державна адміністрація.
Захід покликаний через промоцію національних культур репрезентувати культурне розмаїття України та потенціал її культури в цілому, посилити утвердження принципів міжнаціональної єдності й толерантності до представників різних національностей, які проживають в Україні.
Сьогодні, 11 грудня, у рамках фестивалю в Закарпатській ОДА почав свою роботу Форум національних культур, головними темами якого стали: „Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад” та „Етноконфесійна ситуація в Україні та її особливості в Південно-Західному регіоні”.
Участь у заході взяли заступник голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, молоді і спорту України Андрій Юраш, його заступник – Лариса Владиченко, координатор проекту „Захист національних меншин, включаючи ромів, та мов національних меншин в Україні”, якій реалізується відповідно до Плану заходів Ради Європи Анета Вітвіцька, заступник начальника управління національностей та релігій ОДА Наталія Шутанич, представники місцевих органів виконавчої влади, Експертних рад з питань етнополітики, з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Мінкультури України, громадських організацій національних спільнот Закарпаття, релігійних організацій області, науковці.
Відкриваючи Форум, заступник голови ОДА Ольга Травіна привітала його учасників від імені голови ОДА Ігоря Бондаренка.
- Проведення його саме в нашому краї є надзвичайно актуальною та значущою подією. Адже на Закарпатті проживають представники понад 100 національностей і це унікальний приклад мирного та дружнього співіснування людей різних національностей та віросповідань. Вирішення запитів представників національних меншин та релігійних організацій щодо збереження їх національної та релігійної самобутності облдержадміністрація вважає одним із пріоритетних напрямів своєї роботи. Головним завданням у цій сфері ми вбачаємо збереження існуючої стабільності в регіоні, створення умов для вільного розвитку культур і мов національних меншин та забезпечення права громадян на свободу совісті. У цьому напрямку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування створюються належні умови. Задоволення прав та потреб національних спільнот та громадян різних віросповідань будується на засадах партнерства, довіри та верховенства права. Розвитку міжнаціонального та міжконфесійного діалогу в регіоні активно сприяє діяльність Громадської ради при облдержадміністрації та Міжконфесійної духовної ради Закарпаття як консультативно-дорадчих органів. Від сьогоднішнього заходу ми очікуємо широкого спектру думок щодо ситуації розвитку етнонаціональних процесів. Сподіваюся, ваші конструктивні пропозиції стануть маршрутною картою для подальшої реалізації державної політики із захисту прав національних спільнот та міжконфесійних відносин, – зазначила посадовець, та побажала всім учасникам зібрання плідної роботи, а гостям – приємного перебування на Закарпатті.
Виступаючі та учасники заходу обговорили питання про стан міжетнічних та міжконфесійних взаємин у Закарпатті, дотримання прав і свобод представників національних меншин та громадян різних віросповідань. Вони також мали можливість проаналізувати чинну законодавчу базу в сфері ентнополітики та релігій і внести свої конструктивні пропозиції щодо можливого її вдосконалення.
Форум продовжать літературні зустрічі, презентація нових видань проекту „Між Карпатами і Татрами” в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка; виставки сакрального мистецтва та „In Memoria”, Золтан Мичка (1949 – 2017) в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й.Бокшая; виїзна екскурсія до центрів етноконфесійних спільнот Закарпаття.
На Закарпатті стартував Фестиваль національних культур України
На Закарпатті стартував Фестиваль національних культур України
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...